Karamürselli balıkçılar ortada kaldı

Balıkçılar,Karamürsel Belediyesi’nin 1 milyon 370 bin TL’ye ihale ettiği Ankara Evleri mevkiindeki liman projesinin hatalı olduğunu belirterek, şunları kaydetti

Karamürselli balıkçılar ortada kaldı Karamürsel Haber

Karamürsel'de Balıkçılar, Belediyesi’nin 1 milyon 370 bin TL’ye ihale ettiği Ankara Evleri mevkiindeki liman projesinin hatalı olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Karamürsel merkezden yaklaşık 2 kilometre uzaklığa barınaklar yaptılar, buradan oraya nasıl gideceğiz, malzemelerimizi nasıl taşıyacağız bunlar hiç düşünülmemiş. Barınaklar küçük ve yetersiz. Yeni yerle ilgili biz balıkçılara danışılmadı bile. Bilir kişiye de bu liman inceletilmedi. ‘Biz yaptık oldu’ dedikleri bir yere aralık ayının sonuna kadar taşınmamız isteniyor. Ruhsatı ve iskanı olmayan bir yere nasıl taşınalım? Yarın öbür gün birileri gelip ‘buranın ruhsatı iskanı yok’ diyerek bizleri mağdur ederse ne olacak, bize böyle bir şey olmayacağının garantisini kim verecek?

KONU HAKKINDA VALİ’DE İLGİLENDİRİLDİ 

Şimdi Karamürsel Belediyesi tarafından ‘Balık Adası düzenlenmesi yapılacak’ denilerek proje çizdirildi ama halkımız bilmiyor ki burası yani Balık Adası dediğimiz yer de Milli Emlak’a ait. Üstelik dolgu olan bir yerin, nasıl oluyor da üstüne yapı yapılıyor, Milli Emlak yarın burası benim çıkın ya da burayı yıkıyorum dediği zaman ne olacak? Örneklerini gördük, yaşadık yaşıyoruz. Tamamlanan barınaklara taşınmamızı istediler, biz de ‘ruhsat ve iskanı verin’ dedik. Burası bize göre kaçak yapıldı. Üstelik belediye tarafından. Tüm bu konuları Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ilettik. Vali Güzeloğlu, konunun üzerinde duracağını söyledi. Kulağımıza gelen iddialara göre Vali Güzeloğlu, bilirkişi görevlendirmiş. Ayrıca ruhsat ve iskan sorununun çözümü ile balıkçıların burayı daha rahat ve elverişli olarak kullanması için çalışma başlatmış.” Yani anlayacağınız balıkçılar gemileri yaktı, bu sorun çözülene kadar mevcut yerlerini boşaltmaya niyetleri yok!

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom