Karamürsel MYO Seçimİ iptal edildi

Karamürsel'de geçtiğimiz hafta yapılan öğrenci temsilcisi seçimi Sn. Ahmet Küçük tarafından iptal edilmiştir. Okulda başlayan büyük gerginlik bu alınan iptal kararı ile biterken şimdi gözler yeni seçimde.

Karamürsel MYO Seçimİ iptal edildi Eğitim


Karamürsel Meslek Yüksek Okulunda geçtiğimiz hafta yapılan öğrenci konseyi başkanlığı seçimi iptal edilmiştir. 18.11.2016 Tarihinde yapılan öğrenci konseyi başkanlığı seçimi tamamen ısmarlama olarak yapılmış ve seçime tek adayın girmesi için seçime müracaat saatinin bitim saati çok erken bir saate alınarak keyfi davranıldığı iddia edilmişti. Seçime okulda bulunan 18 sınıf temsilcisinden sadece 6 temsilci katılmış diğer sınıf temsilcileri kendi adayları girmediği için seçimden çekilmişti.

SEÇİMİ TEK ADAY KAZANDI

Öğrenci başkanlığı seçimlerini tek olarak aday olan Mustafa Şişik kazanmış ve bu seçim sonrası okulda büyük sıkıntılar yaşanmaya başlamıştı. Bu sıkıntılar gören Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük duruma erken müdahale ederek okulda çok büyük olayların olmasının önüne geçmiş ve seçimi iptal etmişti. 

AYAĞINI KAYDIRACAKLAR

Karamürsel Meslek Yüksek Okulunda bulunan bir gurup öğrencinin bizle kimse uğraşamaz Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük için gereken yapılacak gene bizim istediğimiz aday başkan olacak diyerek konuştuğu iddia edildi. 

BİZ İÇERİDEN AYARLAYACAĞIZ

Karamürsel Meslek Yüksek Okulunda yönetim kadrosunda seçim zamanı ile alakalı manifesto yapıldığı adaletsizce davranıldığı ve ısmarlama bir başkan getirilip bu başkanın dayatma ve ayak oyunları ile zorla seçilmesi için büyük çaba gösterildiğini belirten öğrenciler. Biz sadece adalet istiyoruz. Seçim yapılacak, kimsenin haberi yok! 

Seçime başkaları katılmasın diye seçim gününe bir gün kala mesai bitiminde teslim edilmesi gereken evraklar keyfi olarak evrakların teslim saati değiştirilerek öğlen saatine alınıyor.

Kimse aptal değil !

Gazetemize bilgi veren öğrenciler, evet yaşımız küçük olabilir fakat aptal değiliz. Bizler madem bu ülkenin geleceğiyiz bu kadar küçücük bir üniversitede bile adaletli bir şekilde seçim yapılamazken yarın büyüdüğümüz zaman nasıl geleceğe adaletle baka biliriz ? Okulumuzda zorla seçtirilen bir başkanı yirmi küsür sınıftan sadece altı tanesi istemiş. Şimdi eğer seçim iptal edilmese idi nasıl bu okulda huzurlu bir öğretim yılı gerçekleşecekti. Rektör yardımcısı Ahmet Küçük'e helal olsun okulun içindeki kargaşayı biranda bitirdi.

OKULDA ŞERH ODAKLARI VAR

Okulda görüştüğümüz bir başka öğrenci ise;  ben sol görüşlüyüm fakat okulumuzda iki sağ görüşlü başkan  adayı olmasına rağmen okulda her gün sıkıntı yaşanıyordu. Adaletsiz bir seçim olduğu zaten konuşuluyordu. Bir kere seçtiler usulsüzlük var denildi iptal edildi.

İkinci seçimde bende sınıf temsilcisi olarak oylamaya katıldım, ama göz göre göre bir başka adayın girmesi engellenerek tek adayı dayattıkları için bende salondan çıkarak oy kullanmadım. Ama okul içerisinde büyük sıkıntılar ve tartışmalar başlamıştı, gidişat kötüydü. Şimdi okul normale döndü ama başkanın hale seçilememiş olması tam sınav haftasında hepimizi geriyor dedi.

ADALET OLURSA SORUN ÇÖZÜLÜR

Karamürsel Meslek Yüksek Okulunda yapılan seçimde idarede bulunan kişi veya kişilerin tek aday girmesi için çok büyük bir çaba gösterdiğini, ellerinde olsa hiç bir sınıf temsilcisi oy kullanmasa dahi kendi istedikleri kişi ve görüş başkan olsun diye çabaladıkları ve bu büyük sıkıntıların bu yüzden gerçekleştiği iddia edildi. Yakın bir zamanda bu kişilerin kim olduğu ve amaçlarının ne olduğu ortaya çıkacaktır elbet!

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom