Çok önemli uyarı İSU Uyardı

Karamürsel ve Kocaeli genelinde başlayacak olan kötü hava koşulları nedeni için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü önemli bir uyarıda bulundu

Çok önemli uyarı İSU Uyardı Karamürsel Haber

Karamürsel ve Kocaeli genelinde başlayacak olan kötü hava koşulları nedeni için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü önemli bir uyarıda bulundu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü su sayaçlarının donmaya karşı korunmasıyla ilgili önemli bir uyarıda bulundu. İşte o uyarı; "İlimiz, yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girdi. Hava sıcaklığının 8 ila 15 derece arasında düşmesi beklendiğinden dolayı da açık ortamlarda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerekmektedir. 
Su sayaçları, soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş veya cam yün destekli malzemeler ile sarılmalıdır. Alınan önlemlere rağmen su sayacı donmuş ise üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemeli ve herhangi bir şekilde ısıtılmamalıdır. 
Abonelerimizin, alınan önlemlere rağmen donan su sayaçlarını Kurumumuzun 7 gün 24 saat faaliyet gösteren arıza ihbar merkezi ALO 185 hattına bildirmeleri gerekmektedir. "

ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER
“Sayaçların bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması için kırık camlar ve açık bölümler kapatılmalı,
Sayaçların ve açıkta kalan su boruları cam yünü, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalı,
Sayaç yeri temiz, aydınlık ve rüzgar almayacak şekilde tanzim edilmeli.”

-“DONAN SAYAÇLARA MÜDAHALE ETMEYİN”
Su sayacının donması halinde, patlayan sayaçtan akan suyun diğer sayaçların donmasına da neden olabilir, ilk müdahale olarak vananın kapatılması gerektiği kaydetti. Kaya şunları söyledi:
“Su sayacı donan kişilerin, donan sayaçlara kesinlikle ateş ve sıcak suyu ile müdahale etmesinler. Ön müdahaleyi yaptıktan sonra Alo 185’nolu telefon hattını arayarak yardım istesinler. Arıza ihbarını alan ekiplerimiz en kısa sürede arızaya müdahale ederek sorunu ortadan kaldıracaktır. Böylece sayaçlar da zarara görmemiş olur.”

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom