ADD Karamürsel Şubesi Basın Açıklaması

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. ADD Şube Başkanı Münteha Purut, kadınların yaşadığı sorunların çözümünde yine kadınlara büyük görev düştüğünü söyledi.

ADD Karamürsel Şubesi Basın Açıklaması Karamürsel Haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadına karşı şiddete duyarlılığı artırmak için Karamürsel İskele Meydanı’nda bir araya geldi. ADD Şube Başkanı Münteha Purut, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bir toplumun uygarlık düzeyini öğrenmek isterseniz o toplumdaki kadının durumuna bakmanız gerekir. Kadınlara karşı şiddet dünyada en yaygın, ancak en az cezalandırılan suçtur.

 Ya doğar doğmaz öldürülmüşlerdir ya da erkek kardeşleri ve babalarıyla eşit derecede gıda ve tıbbi olanaklara ulaşamamışlardır. Fuhuşa zorlanan ya da bunun için satılan kadınlar, küresel olarak 15 ile 45 yaş arası kadınlar, kanser ve diğer hastalıklardan ve savaşlardan daha ziyade, erkek şiddetinin sonucu hayatını kaybetmekte veya sakatlanmaktadır. Hükümetin hiç vakit kaybetmeden kadına tecavüz ve cinayet suçlarının en ağır ceza ile yargılanmasını sağlayacak yasayı çıkarması için tüm basın, sivil toplum kuruluşları ve kadınlarımıza büyük görev düşmektedir.”

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom