Karamürsel'de bütün yollar açık

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Kocaeli genelinde soğuk kış şartlarında çalışmalarına ara vermeden devam etti. Ekipler bu kapsamda 24 saat boyunca nöbet tutuyor.

Karamürsel'de bütün yollar açık Karamürsel Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Kocaeli genelinde soğuk kış şartlarında çalışmalarına ara vermeden devam etti. Ekipler bu kapsamda 24 saat boyunca nöbet tutuyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kar komandoları 165 araç ve 300 personelle Umuttepe ile Kartepe’de ve diğer bölgelerde yolların açık kalması için canla başla mücadele ediyor.

24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

Yolların kapanmaması, kayma ve buzlanmanın oluşmaması için 24 saat görev yapan kar timi, Kocaeli’nde ana arterler başta olmak üzere köy yollarında da çalışma gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi, meteorolojinin uyarılarını da dikkate alarak su baskını ve buzlanma olaylarına karşı İtfaiye Daire Başkanlığı AFKOM Şube Müdürlüğü Afet ve Koordinasyon Merkezi, İSU ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde bir ekip kurdu.

VATANDAŞLAR DA YARDIM EDİYOR

Geçmişte özellikle yüksek rakımlı köylerde kar yağışının başlamasıyla birlikte kapanan köy yolları eğitimde ve sağlıkta aksamalara yol açıyordu. Yolların açılması için çalışma yürüten ekipler günler sonra köylere ulaşabiliyordu. Ancak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için 2011 yılından itibaren köy muhtarlıklarına traktörlere takılabilen kar temizleme bıçakları dağıttı.

KAR TİMİNE YARDIMCI OLUYORLAR

Bir yandan Büyükşehir’in kar komandoları karla mücadele ederken, bir yandan da Büyükşehir’in dağıttığı kar bıçaklarını traktörlerine takan köylüler ekiplere yardımcı oluyor. Köylerde toplamda 28 adet traktörlü kar küreme bıçakları görev yapıyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom