Bİ SEVMEDİNİZ BE!

Bİ SEVMEDİNİZ BE! Köşe Yazısı

Hayatıma birçok devlet görevlileri girmiştir, benimle çok iyi anlaşan, fakat nedense çok fazla kimse ile anlaşamayan ve çok kişi tarafından sevilmeyen. Bende hep ne arızalı modeller, niye sevilmezler ve sürekli sürgün yerler diye düşünmüştüm!

Oysaki baktığımda veya sorduğumda, neden gene tayinin çıktı diye? Memleket bizim be kardeşim! Ha burada, ha orada değip gitmişlerdir uzaklara.

Birçoğunu eşi bile bırakmıştır, neden uymadın bu fani dünyanın “DÜZENİNE”  diyerek!

Şimdi kim doğru? Kim eğri? Anlayan beri gelsin?

İşini düzgün yapan, hakka hukuka dikkat eden, başı her daim secdeye giden, yalakalık, yalamalık yapmayan, etek öpüp, zamanın adamı olmayan, sırf menfaatleri uğruna de ilde, vatan, millet uğruna çabalayan bu vatan evlatlarımı?

Yoksa bu saydıklarımı yapıp mutlu, mesut yaşayan, etliye, sütlüye dokunmayan “ZAMANIN” kişilerimi “DOĞRU” yapıyor bende hiç çözemedim gitti…

Sohbet ettiğim “ZAMANIN” ve  “KOŞULLARIN” adamı olmayan büyüklerimin çok güzel bir sözü var.

Zaman çok çabuk geçer Ercan’ım bir bakmışsın, krallar soytarı olmuş bir çay parasına muhtaç kalmış derler ve dua ederler. “YAŞASIN ZALİMLER İÇİN CEHENNEM”

 

KARAMÜRSEL’DE BELEDİYEYİ SU BASTI

İlçemizin en janjanlı yerine muazzam bir eser yapılıyor!

Ama nasıl?

Bu yeni yapılan belediye binasının ne inşaatı bitti, nede sorunları!

İnşasında ölen mi istersiniz, intihar eden mi, sakat kalan mı vs…

Allahtan bunlar bu ilçenin müteahhitlerinin başına gelmiyor, ne inşaat kalırdı nede müteahhit.

Fakat bu anlatacağım mevzuda küçümsenecek cinsten değil!

Tabi biz elimizden geldiğince ilçemiz güzel ve şirin tanınsın diye sürekli yeni belediye binamızı yere göğe sığdıramasak da, bazı gerçeklerin önüne de geçemiyoruz.

Mesela yeni belediye binamızın,  zemin katındaki bitmek tükenmek bilmeyen müthiş su rezervi gibi!

Çoğu kişi sürekli olarak zaten durmadan pompalarla saatlerce caddenin göbeğine dökülen suyun farkındadır.

Hoş ne kadar görmemezlikten gelsek de, şelale misali iki günde bir şarıl şarıl akışına aşina olmuş olsa da herkes, bu problem ileride bizlere büyük sıkıntılar çıkaracak gibi gözüküyor.

İlerleyen zamanlarda oraya park edecek araçlar sular altında kalınca bir zamanlar böyle bir yazı okuduğunuz umarım aklınıza gelir.

Biran önce kalıcı bir çözüm bulunmadan u iş örf bas edilip, öyle teslim edilecek olursa   bu binayı tarumar eder diye hatırlatayım istedim.

 

İSMAİL YILDIRIM’IN SPORTİF HALLERİ, NE MESAJ VERİYOR

Yahu ben bugün geçer, yarın geçer derken aylar geçti. Bir şarkı gibi dilden dile dolaşmaya başladı, neden İsmail Yıldırım, bu denli sportif bir şekilde belediyede takılıyor diye. Takılmak ibaresini özellikle merak ediyor herkes, hani düşünsenize özel bir sektörde üst düzey  yöneticisiniz ve işe kot pantolon ve tişörtle gidiyorsunuz? Çok ilginç! Herkesin ağzında bir laf,  İsmail Yıldırım emekliliğe mi hazırlanıyor? Ununu eledi, eleğini astımı diye merak içerisinde soruyorlar? Benim için çokta önemli değil takım elbise ile ya da kot ve tişörtle çıkması ama bu ara müthiş bir merak konusu olduğu için ilk görüştüğümde soracağım kendisine neler oluyor başkanım bunlar neyin hazırlığı diye…  

 

SAYIN KAYMAKAMIMIZ OKULLARIN KAPANMASINI’MI BEKLİYOR ACABA?

İlçemizde 2 okuldan yaklaşık 250 öğrenci ve veli hastanelik oldu, hastanelik oluşunun ardından günler, haftalar geçmesine rağmen ne Sn. Kaymakamımız Ahmet Narinoğlu beyefendiden, nede ilçemizin güzide AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel’den bir ses, seda çıkmadı? Oysaki ben siyasetle bu sonuçların Ankaralardan ilçemize gelişinin süratli bir şekilde olacağından umutluydum, ama gel gör ki hayal kırıklığına uğradım. Ne yapalım artık (ALLAH (cc)  ) bir daha göstermesinde, aynı olay vuku bulur ise başka makamlardan öğrenmek için çaba göstermemiz gerektiğini tecrübe etmiş bulunduk.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom