İsmail Yıldırım 2017 Yılını Motosikletle Açtı

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel'de bir ilke imza attı. 2017 Yılının ilk meclis toplantısına motosikletle geldi.

İsmail Yıldırım 2017 Yılını Motosikletle Açtı Siyaset
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel'de bir ilke imza attı. 2017 Yılının ilk meclis toplantısına motosikletle geldi. Artık her şey şeffaf olacak diyen yıldırım.
OCAK AYI MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI
 
2017 Yılının ilk Meclisi Toplantısı 3 Ocak Salı günü Altın Kemer Kültür Merkezinde düzenlendi.
 
5 Maddeden oluşan Meclis gündemi açılış – yoklama ve 6.12.2016 tarihli Aralık ayı meclis toplantısı tutanağının oya sunulması ile başladı. 
 
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel'de bir ilke imza attı. 2017 Yılının ilk meclis toplantısına motosikletle geldi. Artık her şey şeffaf olacak diyen Yıldırım, benim hesabını veremeyeceğim hiçbir konu yoktur dedi.
 
KAPALI OYLAMA YAPILDI
 
5 maddeden oluşan Ocak Ayı Meclis toplantısının ilk maddesi, 5 kişilik denetim komisyon üyesi seçiminin gizli oylama ile yapılması oldu. Gizli oylama ile yapılan seçim 4 AK Parti ve 1 CHP’li meclis üyesinin seçilmesiyle sonuçlandı.
 
Denetim Komisyonuna seçilen meclis üyeleri:
 
Hasan Tural
 
Recep Özbakır
 
Ahmet Bilici
 
Ali Kocabıçak
 
Ali Kara
 
Diğer 4 Maddenin oylamaya sunulmasının ardından onaylanan maddelerden sonra bir sonraki meclis gündem tarihinin belirlenmesiyle son buldu.
 
HURDA MOTOR AÇIKLAMASI
 
Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin aylardır üzerlerinde durduğu hurda motosiklet konusu Ocak Ayı meclis toplantısında son buldu. Karamürsel Belediye Başkan’ı İsmail Yıldırım'ın hurdaya ayrıldığı için Belediye Envanterleri içerisinde yer gözükmeyen motosikleti aylardır gündeme getiren, son olarak basın yoluyla bu işi takip ettiklerini beyan eden meclis üyelerine, moturun hurdaya ayrıldığı ile ilgili encümen kararını ve motorun kendisini meclis salonuna getirerek cevap verdi.
 
Başkan Yıldırım, ‘Konu basına yansıtıldığı için böyle bir yola başvurdum. Bu şekilde cevap vermek ben de istemezdim. Fakat Kocaeli’ye örnek olacak bir yapıya sahip, dört siyasi partinin temsil edildiği, huzur ve uyum içerisinde çalışan bir meclis olan Karamürsel Belediye Meclisimizin ve onun değerli üyelerinin şahsımdan alamayacağı hiçbir cevap yokken, basın üzerinden bu konunun hesabını soruyoruz diye lanse edilmesi beni bu şekilde bir cevap vermeye itmiştir.
 
Bizlerin hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işimiz yoktur. Hatalı, eksik iş yapabiliriz, sehven oluşan yanlışlıklarımız olabilir. Fakat art niyetli hiçbir işin içinde bulunmayız. Ben siyaseti samimiyet üzerine inşaa etmiş biriyim. Sizlerden beklentim de samimi bir şekilde siyaset yapmamızdır. Hepimizin farklı siyasi fikir ve düşünceleri olabilir, ama bizler öncelikle Karamürselliyiz.
 
Burada bulunan tüm meclis üyelerimiz bana rahatlıkla ulaşabilecek ve istediği konuda soru sorabilecek durumdadır. Böyle basit bir konunun gündemde tutulması, sanki art niyetli bir durum varmış gibi lanse edilmesi bizleri üzmüştür. Bizlerin denetim kurullarından beklentimiz tabi ki her işimizi denetlemeleri, bizlere yol gösterecek, bu işi şu şekilde yapabilirdiniz diye farklı öneriler getirecek, hatamız varsa bizi uyaracak çalışmalar yapmasıdır. dedi.
Şimdi gözler İsmail Yıldırım'ın sondan başlayarak vermeye başladığı diğer sorularda. 
Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom