Devlet Hastanesi Vatandaşı Çıldırttı

Karamürsel Devlet Hastanesinden gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Bir çok bölümde doktor olmaması ve özellikle Kadın Doğum doktorunun yıllardır olmaması yüzünden

Devlet Hastanesi Vatandaşı Çıldırttı Sağlık

Karamürsel Devlet Hastanesinden gelen şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Bir çok bölümde doktor olmaması ve özellikle Kadın Doğum doktorunun yıllardır olmaması yüzünden Karamürsel Devlet Hastanesinde çok uzun zamandır, Kadın doğum bölümünü faaliyet göstermiyor.  Karamürselli vatandaşların doğum yapabilmesi için çok büyük paralar vererek özel hastanelere yönlendirilmesinden sonra, şimdi yeni bir sorun başladı.

YENİ SİSTEM KURULDU

Karamürsel Devlet Hastanesine yeni kurulan hasta kayıt sistemi yüzünden bir çok vatandaş mağdur bırakıldı. Yeni kurulan sistemin eğitimi kullanacak personele verilmeden yılbaşında apar topar kurulması ve kimseye öğretilmemesi yüzünden, vatandaşlar polikliniklerde muayene olabilmek için uzun zaman beklediklerini ve daha sonrada bilgisayardan çıkarılamayan evrakların elle yazılarak verildiği bildirildi.

İDARE NE İŞ YAPIYOR

Vatandaşlar yaşadıkları mağduriyet sonrasında idare ne iş yapıyor? Neden  personele yeni kurulan sistemin eğitimi verilmeden, apar topar yeni sisteme geçilerek "VATANDAŞIN ÜZERİNDE" deneme yanılma ile bu işlerin yapıldığını anlayamadıklarını söylediler.

ACİL SERVİS DOLUP TAŞIYOR

Vatandaşlar bir çok bölümün doktorunun olmadığını ve bir çok bölümünde yoğunluktan dolayı tek doktorla hizmet vermeye çalışıldığı için sıra alamadıklarını dile getiren vatandaşlar. Hastanede "ACİL SERVİS" olmasa mecburen çevrede bulunan özel hastanelere gideceğiz. Neden hastane yönetimi çok yoğun olan bölümleri rahatlatmak için doktor takviyesi yapmıyor? Neden bir çok bölümde geçici doktor var? Neden hala doktor olmayan bölümler var? Vatandaşlar, Karamürsel Devlet Hastanesinin koltuklarını değiştirene kadar, önce hizmet kalitesini yükseltin diyerek serzenişte bulundular.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom