Karamürsel Devlet Hastanesi’ne Mesaj var

Karamürsel Devlet Hastanesi’nden gelen şikâyetler yılbaşından bu yana iyice çığrından çıktı. Gazetemizi gerek arayarak, gerekse mesaj ve mail atarak şikayette bulunan birçok vatandaşın

Karamürsel Devlet Hastanesi’ne Mesaj var Sağlık

Halkın sesi olmamak için maaşlı çalışan gazeteciklere inat, kimin ne sıkıntısı varsa burada yayınlamaya devam edeceğiz.

Karamürsel Devlet Hastanesi’nden gelen şikâyetler yılbaşından bu yana iyice çığrından çıktı. Gazetemizi gerek arayarak, gerekse mesaj ve mail atarak şikâyette bulunan birçok vatandaşın sorunu aynı aslında.

Hastanede doktor yok!

Bugün, gazetemize yollanan resmin altında şu not yazıyordu.

Karamürsel Belediyesi ve AK Parti ilçe başkanı hastaneye ne doktor getirmek için siyaseti kullanıyor, nede içerideki olumsuzlukları takip ediyor. Ama halkın parası ile müthiş güzel reklam yapıyor.

Hastane kapısına kocaman pankart asmışlar, Padişahım çok yaşa diye, acilin girişine de, kocaman bir reklam panosu İsmail Yıldırım’a çok teşekkür ederiz diye.

Karamürsel Belediye Başkanı’nın isminide hastaneye verin. İsmail Yıldırım Devlet Hastanesi’diye tam olsun. Para vatandaşın, sıkıntı çeken vatandaş, yıllardır çocuklarını Yalova’da, İzmit’te dünyaya getirmek zorunda kalan vatandaş, bebeği doktor olmadığı için battaniye ile hastane hastane gezen vatandaş ama en güzel reklamı yapan İsmail Yıldırım. Sizde bunu yayınlamazsanız sizinde en ………………….     

Bugün gelen bir şikâyet mailini aslında binlerce vatandaşın ortak sesi olduğunu düşündüğümüz için sizlerle paylaşmak istedik.

Merhaba Ercan Bey;

Karamürsel Devlet Hastanesi hakkında geçen ay yaptığınız haberlerden dolayı size çok kızmıştım,hatta haberlerin altınada bayağı mesaj bırakmıştım ama hepsini sildiniz. Büyük  ihtimalle bunuda yayınlamayacaksınız, ama ben genede yazacağım.Hastanede  Sadece …………..   …………….   …………….. 3 Doktorun haricinde geri kalan Doktorları haricinde hiçbir doktor yok.  Ben 2 çocuk annesiyim, çocuklarımı gölcükde doğurmak zorunda kaldım, çünkü Karamürsel’de uzun zamandır kadın doğum doktoru yok. Bunu gebe olan herkes bilir ve sabahın köründe   ya Yalova ……… hastanesine yada gölcük ……….. hastanesine gider. Karamürsel’de bu artık bir ilçenin kaderi oldu. Ben hafta başında, dün ve bugün hastanede çektiğim rezilliği ömür billeh unutmam.Ne birdaha karamürselde hastaneye giderim, nede bir yakınımı yollarım Allah bunların bintürlü……………………

İlgisiz bir hastane

Başıma gecen bir olay geldi çocuğumun okulundan arandım ateşi çıktı diye aldım hastaneye gittim  polikinlige gittim tıka basa dolu acile gittim sana müdahale edemezler dedi çocuğun ateşi 39 da ordan oraya gönderiyorlar en son sıra alınan yere gittim personel mesai saatinde Face e resim atmak için resim çekiliyor diyorum çocuğum ateşli bekle cekim yapılıyor personel yerinden kalktı a flarımı takmadım ya diyorum çocuk ateşli cekimi mesai den sonra yapın cekim mi önemli evet cekim önemli diyor bana yani anlayacağınız cok ilgisiz ve başı boş bir hastane.

Ben 26 aralıkda oğlumu hastaneye çıkardım.üroloji doktoruna.oğlumun kasığına elini sürmeden su toplamış olabilir, birşey yok  dedi.ultrasona gönderdi.ultrasonda  bana 12 ocağa çektirmek için gün verdi.sinirlendim oğlum ağrıdan duramıyordu.hemen ordan sinirlendim yalova devlet hastanesine gittim.sıra almamıştım doktorun kapısını çaldım oğlumu muayene etti, oğlumun  hemen yatışını yaptırdı ameliyat olması lazım acil dedi.ultrasonu çektirdi.ve oğlum ameliyat oldu taburcu oldu.allahın izninle iyileşiyor dikişleri.ve düşünün gerisini karamürsel devlet hastanesi bana ultrason için 12 ocak 2017 gününe gün verdi.HİÇ KİMSE İLGİLENMİYOR BURDA TEMİZLİK YAPAN PERSONEL doktor havasına girmiş.VALLA BÖYLE DOKTORLUK YEMİNİ OLMAZ.Bizler hasta olmasak kimse istemez hastaneye gitmeyi zaten.herkez alışmış sevk etmeye.BİR SÖZ var "BOĞULURSANIZ BÜYÜK DENİZDE BOĞULUN" EN AZINDAN derdinize çare hastalığınıza şifa oluyorlar.BEN 3 ÇOCUK ANNESİYİM ve amacım hastaneye iftira etmek yada lekelemek değil.bugün başhekime de yazılı ve sözlü olarak dilekçemizi verdik.GEREĞİ NE OLUR BİLEMEM.AMA insanların hayatları söz konusu..BİR ANLIK İhmalkârlık bir cana mal oluyor.İNSAN HAYATI O KADAR BASİT OLMAMALI...BEN Sizlerle bunu paylaşmak istedim.İNŞALLAH yetkililerimiz biz vatandaşların dilek ve önerilerini dikkate alır..saygılarımla

 

 

Not: Gazetemizde İsim belirtilerek küfür ve hakaret içeren yorumlar silinmektedir. Evet sağlık konusu çok önemli olduğu için yaşanan olumsuzluklar karşısında gösterilen tepkiyi anlıyoruz, fakat bu şekilde yollanan mesajları siliyoruz.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom