Whatsapp kullananlar dikkat! Bu telefonlarda Whatsapp artık yok!

Whatsapp aldığı kararla artık eski sürüm telefonlarda olmayacak. Zamanında gözde olan sonrada ise gözden düşen telefonlarda artık Whatsapp kullanılmayack.

Whatsapp kullananlar dikkat! Bu telefonlarda Whatsapp artık yok!

Whatsapp aldığı kararla artık eski sürüm telefonlarda olmayacak. Zamanında gözde olan sonrada ise gözden düşen telefonlarda artık Whatsapp'ta olmayacak. WhatsApp, işletim sistemi sürümü eskide kalan ve güncelleme almayan cihazlara yönelik desteğini keseceğini açıkladı. 

 

Whatsapp aldığı kararla ile eski sürüm olan telefonlardan desteğini çekmeye hazırlanıyor. Whatsapp’ı telefonlarda kullanan bu kadar kullanıcı artık ne yapacak ve hangi telefonlar Whatsapp'tan mahrum kalacak sorusu kafalarda soru işareti oluştururken beklenen açıklama geldi. 

 

WhatsApp, işletim sistemi sürümü eskide kalan ve güncelleme almayan cihazlara yönelik desteğini keseceğini duyurmasından sora bunu uygulamaya koymaya hazırlanıyor. 

 

BU TELEFONLARDA WHATSAPP ARTIK KULLANILMAYACAK

WhatsApp aldığı kararla artık Bugünden itibaren,  iPhone 3G ve bazı Android telefonlarda kullanılamayacak. 

 

BlackBerry ve Nokia için ise farklı politikalar izleneceği belirtilirken,  Android 2.2 sürümü ve aşağısı, başta iPhone 3GS olmak üzere iOS 6 ve aşağısı ve Windows Phone 7 ile çalışan akıllı telefonlar WhatsApp erişimine kapatılacağı öğrenildi. 

 

BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 ve Nokia Symbian S60 işletim sistemine sahip telefonlar da WhatsApp desteğini kaybedecek. Ancak firma 30 Ocak 2017 tarihine kadar süre tanıdı.

 

Whatsapp’ın bu kararı almasında en büyük nedenlerden biri de eski işletim sistemi sürümlerinde sayısız açık riski bulunması. Kısaca, Whatsapp kullanmak isteyenler artık eski sürüm telefonlarını bırakıp yeni bir akıllı telefona geçmeleri gerekiyor. 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom