EY YETKİLİLER BU "SEDAŞ'A" KİM MÜDAHALE EDECEK

Sedaş elektrik dağıtım kurumu, Karamürsel'de yaşayan halkı çileden çıkardı.

EY YETKİLİLER BU Karamürsel Haber

Sedaş elektrik dağıtım kurumu, Karamürsel'de yaşayan halkı çileden çıkardı.
Ülkemizde, güneş ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla tüm yurtta saatlerin yeniden düzenlenmesi hakkındaki 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nda yer alan "30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00'ten itibaren bir saat geri alınması" ibaresi yürürlükten kalktığı günden bu yana ilçemizde sokak lambaları sapıttı. Bir çok yerde gün aydınlandıktan sonra öğlen saatlerinde yanan akşam hava kararınca sönen, geç saatte yanan, sabah daha gün aydınlanmadan hatta ilçemizde bir çok yerde sabah namazına giden bir çok kişinin bizlere ulaşarak "YETKİLİLER DUYARSIZ, KAYMAKAMLIK DUYARSIZ, BELEDİYE DUYARSIZ" ama bu para bizim cebimizden çıkıyor diyerek serzenişte bulunan vatandaşların sorunları hala çözülmüş değil.


HEM BİR İŞE YARAMIYOR, HEM PARA ALINIYOR
İlçemizde özellikle sabah erken vakitler'de işe ve okula giden küçük ve genç yaştaki bayanların adeta kabusu haline gelen ve aylardır çözülemeyen bu soruna kimse el atmıyor!


YETKİLİLER BİRAN ÖNCE İŞ BAŞINA
Karamürsel Meslek Yüksek okulunda okuyan ve aynı zamanda devlet yurdunda kalan bir çok öğrenci, ikinci öğretimde okuduklarını ve geç saatte dersten çıktıklarını belirtirken. Bulunduğumuz yer zaten dağ başı! Ne işleyen bir trafik nede insan sirkülasyonu bulunuyor, eğer tek başımıza yurda, yada okula gitmemiz gerekiyorsa ailemizi telefonla arıyoruz, bir yandan onlarla konuşup bir yandan okula yada yurda gidiyoruz. Konu ile alakalı olarak okul ve yurt idaresine bilgi vermemize rağmen aylardır hala bir çözüm bulunamadı. 

BİR BAŞKA VATANDAŞIMIZ İSE

3 gündür SEDAŞ ın elemanı gibiyim. 3 gündür saat 18.30 da sokak lambaları hala yanmadı diye, sabah saat 9.00 da da hala neden yanıyor diye aramaktan bıktım. Sevgili basın mensubu dostlarım anlaşılan sırf benim çabamla bu işi düzeltemiyeceğim. Sizlerin desteğini rica ediyorum. Karamürsel Sahili Kayacık Mahalkesi Karamürsel Dalış kulubünden başlayıp Kovuk Çınar Sitesine kadar olan kısım arası 3 gündür Sokak lambaları yanmadığı için zifiri karanlık. İnsanlar korkuyor. Sokak lambaları yanarken ambulans siteyi bulamayıp geçtiydi. Allah korusun bi hasta olsa ambulans doğru yeri bulamaz. Evimizin yanında birini öldürseler sabaha kadar ruhumuz duymaz. Sevgili dostlar bir şekilde bu sıkıntımızı dile getirirseniz çok sevinirim. Zira bu gece 20.40 ta sokak lambaları yandı.

 

Önemli Not: Karamürsel'de bulunan siyasi güçler yeterince bastıramadığı için ilçede köyler dahil sadece 10 Sedaş personeli   7 Gün 24 Saat boyunca hizmet vermeye çalışmaktadır. Bu personel eğer bu kadar fedakarca çalışmasa ilçede her gün elektrik sorunu yaşanır. Tabi bunu koltuklarınızda oturarak bilemez siniz. Yada biliyorda birşey yapamıyorsanız...

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom