Sadece 5 dk Ayırarak bir can kurtarmaya vaktiniz var mı?

Sokakta yaşayan canlılar için büyük bizler için küçücük bir şey yapmaya ne dersiniz sloganı ile Karamürsel'den başlamaya ne dersiniz? Yapacağımız çok basit hemde hiç bir maliyeti yok.

Sadece 5 dk Ayırarak bir can kurtarmaya vaktiniz var mı? Karamürsel Haber

Sokakta yaşayan canlılar için büyük bizler için küçücük bir şey yapmaya ne dersiniz sloganı ile Karamürsel'den başlamaya ne dersiniz?

Yapacağımız çok basit hemde hiç bir maliyeti yok. Evimizde iki plastik kabın birine su, diğerine evde arta kalan ekmek veya ne yemeği kalmış ise koyalım ve en azından sadece bir kaç gün boyunca kar ve soğuklar bitene kadar çok büyük bir hayır işlemeye ne dersiniz?
Sizinde cevabınız evet ise sadece iki dakikanızı ayırarak elinize yoğurt kabı, eski bir tabak ve benzeri bir kabın içerisine musluktan bile olsa bir kap su ve diğer kabın içerisine artık ekmek veya kalmış yemek koyarak fotoğrafını çekin ve bizlere atın.

Veya sadece kapınızın önüne yada komşularınızla sıkıntı olacaksa en yakın bir yere koyalım. Belki küçük bir ilçe olabiliriz ama çok büyük bir başlangıca imza atabiliriz. Haydi şimdi tam zamanı...

Köpekler soğukta 17 saat kediler ise 6 saat aç kalırlarsa donarak ölürler bu soğuk kış günlerinde onlara yardım edelim.

soğuk hava ve kar yağışının etkili olduğu, doğanın, cadde ve sokakların beyaza büründüğü şu günlerde köpek ve kedi gibi sokak hayvanları ile kuşlar ve diğer yaban hayvanları yiyecek bulmada sıkıntı yaşıyor.
Çetin kış şartları insanları olduğu kadar hayvanları da etkiliyor. Kış mevsimi ile birlikte özellikle kuşlar ile doğada ki yabani hayvanların unutulmaması gerektiğini kaydeden Uzmanlar, vatandaşları duyarlı olmaları konusunda uyardılar. Artık yiyecekleri poşetlere bırakılıp ağzı açık olarak çöpe bırakılması ve cam önlerine ekmek ve yem bırakılması gerektiğini kaydeden Uzmanlar, soğuk kış günlerinde hayvanlara yiyecek takviyesi yapılması gerektiğini bildirdi.
Kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğünü hatırlatan uzmanlar, soğuk havanın insan yaşamını olduğu gibi hayvan yaşamını da olumsuz etkilediğini ifade etti.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom