AFAD'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Kocaeli AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM) Acil Durum Raporu'nu açıkladı

AFAD'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA Bölgesel

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "08.01.2017 saat 10.30 itibariyle İlimizde ana arterlerde herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Kırsal mahallelerdeki ulaşım aksamalarına müdahaleler sürmektedir.

Aşırı soğuk hava dolayısıyla yollarda görülen buzlanmalar için Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları tarafından tuzlama faaliyetleri sürdürülmektedir.
Geçen hafta yaşanan kar yağışının etkilediği enerji hatlarının bu yağışta etkilenmediği, TEİAŞ ana iletim hatlarında görülen büyük kopmaların bu defa görülmediği tespit edilmiştir. TEİAŞ ekipleri, eski arızaları gidermek için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Kırsal mahallelerde yaşanan elektrik kesintilerinin de kısmi düzeyde kaldığına şahit olunmuştur. İlk gün en fazla 25 kırsal mahallede görülen elektrik kesintisi an itibariyle 6 kırsal mahallede yaşanmakta, SEDAŞ ekipleri arızaları gidermek üzere çalışmalarına devam etmektedir. 
Kocaeli Valiliğinin Cuma günü yaptığı uyarıya vatandaşlarımızın büyük ölçüde dikkate aldığı ve zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmadığı, bu durumun da sorumlu kurum/kuruluşların işini kolaylaştırdığı müşahade edilmiştir".

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom