CHP KARAMÜRSEL İLÇE ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASIDIR.

Belediye Başkanlığı makamına yakışmayan, kamu yöneticiliği ciddiyetinden uzak, rol keserek yalan yanlış açıklamalar yapmıştır.

CHP KARAMÜRSEL İLÇE ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASIDIR. Siyaset

2016 Karamürsel Belediyesi performans planındaki araç envanterinde gösterilen Mondial RF-150 tip motosiklet 2017 yılı performans planındaki araç envanterinde gösterilmemiştir. Bu aracın akıbeti ne olmuştur? Diye Karamürsel Belediye Meclisinin Ekim ayı 1. Oturumunda sormuştuk. Belediye Başkanı da Plan Bütçe Komisyonu toplanacak orada cevaplansın demişti. Plan bütçe komisyonunda komisyon üyemiz konuyu gündeme getirmiş kendisine hurdaya ayrılmıştır. Depoya kaldırılmıştır gibi gelir geçer cevaplar verilmiş fakat hurdaya ayrıldıysa hurda belgesi, depoya konulduysa depoda olduğuna dair resmi bir yazı verilmemiştir. Konu CHP Karamürsel Belediye Meclis üyelerimiz tarafından basın aracılığıyla vatandaşlarımızla paylaşılmıştı. Aralık ayındaki Belediye Meclis toplantısında konu yine gündeme getirilmiş aracın akıbetiyle ilgili resmi yazı istenmiştir. Belediye Başkanı da personeline dönüp “ bu araç ne oldu bulup arkadaşlara bilgi verin “ diye talimat vermiştir. Bu talimattan Belediye Başkanınında konudan habersiz olduğu anlaşılmaktadır.

Hal böyle iken CHP Karamürsel Belediye Meclis üyelerimize iki satır yazı ile cevap veremeyen Belediye Başkanı Ocak ayı Belediye Meclis toplantısında nereden bulunduğu belirsiz bir motosikleti kürsüye koyarak “aradığınız motor burada, sanki bir şey gizliyormuşuz gibi basınla da paylaşarak bir motorun peşine düştünüz bu motor hurdaya ayrılmış işte hurda belgesi diyerek bir belge sallamış, bu motoru da size vereyim isterseniz eve götürün “ diyerek Belediye Başkanlığı makamına yakışmayan, kamu yöneticiliği ciddiyetinden uzak, rol keserek yalan yanlış açıklamalar yapmıştır.

Hadise buraya kadar böyle cereyan etmiştir. Bundan sonrası ise VAH KARAMÜRSEL’İM dedirtecek şekildedir.

1) Belediye Başkanının hurda evrakı diye salladığı evrak hurda evrakı değil, ekonomik ömürlerini tamamlamış araçların ihaleyle satışına yönelik, satılan ve satılamayan araçları kapsayan 29/09/2015 tarihli ve 189 sayılı Belediye encümeni kararıdır. Bu evraktaki satılamayan 2 adet motosiklet ise bizim konu ettiğimiz motosiklet değildir.

Belediye Başkanı bu ilgisiz evrakı göstermekle Karamürsel Belediye Meclisimize ve Meclisimiz aracılığıyla halkımıza yanıltıcı bilgi vermiştir.

2) Bu evrakın Belediye Başkanının dediği gibi hurda evrakı olduğunu var saysak bile o halde 2015 yılında hurdaya ayrılmış bir araç 2016 yılı envanterine niye konulmuştur?

3) CHP Belediye Meclis üyelerimizin bahse konu ettiği araç MONDİAL RF 150 tip motosiklettir. Belediye Başkanı ise farklı bir motor bulmuş onu bizim aradığımız motor diye yutturmaya çalışmaktadır. Argo tabirle Eşeği At diye satmaya çalışmaktadır.

4) Belediye Başkanının, Belediye Meclis Üyelerimize hitaben söylediği ”Bu motoru alın isterseniz eve götürün “ cümlesine cevaben şunu söylemek isteriz. Cumhuriyet Halk Partisinin hiç bir Belediye Meclis üyesinin Belediyenin malında gözü olmaz. Hatta CHP’li Meclis Üyelerimiz Belediyenin malını gözü gibi korur, kollar. Belediyenin mallarının ulufe gibi dağıtılmasına izin vermez.

5) CHP’li Belediye Meclis üyelerimizin asıl önemsediği, takip ettiği ise sadece bir motosiklet değil, bu motosikletin özelinde Karamürsel Belediyesinin çalışma düzenidir. 4 aydır halkımızın seçtiği ve denetim görevi verdiği CHP’li Belediye Meclis üyelerimize bir sorunun cevabını veremeyen keyfi yönetim anlayışına dikkat çekmektir. Seçilmiş Meclis üyelerimize cevap veremeyen anlayışın halkımızın sorun ve sorularına ne kadar duyarlı olacağının vatandaşımızın dikkatine sunulmasıdır.

6) Bu vesile ile Belediye Başkanımıza tekrar soruyoruz. Mondial RF 150 tip motosiklet ne oldu? Motor nerede motor?

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom