KARAMÜRSEL'DE DOLANDIRICILIKTA YENİ YÖNTEM

Polis tarafından vatandaşlara mesajla bildirilen yeni yöntemle eve deterjan satmaya gelen şahsılar, koklattıkları bayıltıcı maddeyle evleri soyuyor, hatta organ

KARAMÜRSEL'DE DOLANDIRICILIKTA YENİ YÖNTEM Polis

Dolandırıcılar buldukları yeni yöntemlerle vatandaşların canlarını yakmaya devam ediyorlar.

Polis tarafından vatandaşlara mesajla bildirilen yeni yöntemle eve deterjan satmaya gelen şahsılar, koklattıkları bayıltıcı maddeyle evleri soyuyor, hatta organ çalabiliyorlar.

Gönderilen uyarı mesajına göre, kapıyı çalan şahıs deterjan firmalarından birinin adını kullanarak, ürün tanıtımı ve anket yaptıklarını söylüyorlar.

Ankete katılmayı kabul edene de 3 kiloluk deterjan hediyesi olduğunu söyleyen şahıs, cevaplanacak uygun tüketici sorularının ardından iki ayrı kokuyu taşıyan yeni ürün olduğunu ve tüketicinin hangi parfümü beğendiğinin araştırıldığını söylüyor.

Kutular açılıyor ve önce normal deterjan, ardından da bayıltıcı özelliği olan ikinci deterjan koklatılıyor. Ev sahibi bayılınca da, şahsılar işe koyulup, ev, soyuyor, hatta organ dahi çalabiliyorlar.

Polis, vatandaşların yeni uygulama olan bu yönteme ve diğer yöntemlere karşı uyanık olmalarını, bu gibi durumlarda polis ve ya jandarmayı aramalarını istiyor

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom