Karamürselde YGS Sınavına 1.537 Aday Girecek.

15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili olarak, ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulunca alınan tedbirler aşağıya çıkartılmıştır.

Karamürselde  YGS  Sınavına 1.537 Aday  Girecek. Karamürsel Haber

 

15 Mart 2015 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili olarak, ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulunca alınan tedbirler aşağıya çıkartılmıştır.

1- 2015- YGS Yükseköğretime Geçiş Sınavı 15 Mart 2015 Pazar günü sabah saat   10:00’da tek oturumda yapılacak ve 160 dakika sürecektir.

2- Kocaeli il genelinde toplam 43.596 aday 153 binada sınava girecektir.

İzmit, Kartepe, Başiskele ve Derince merkezinde 71 binada, 17.905 aday;

Gebze ilçesinde 48 binada, 16.095 aday

Gölcük ilçesinde 13 binada, 4.147 aday;

Körfez ilçesinde 13 binada, 3.912 aday;

Karamürsel ilçesinde 8 binada, 1.537 aday sınava girecektir.

3- Bu sınavda Kocaeli il merkezinde yaklaşık 5800 kişi görev alacaktır.

4- Sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak; çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç) ve her türlü elektronik /mekanik cihazla, banka/kredi kartı, ulaşım kartı ve benzeri kartlarla sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

5- Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece aday şifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportu ile alınacaklardır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

6- Sınava giren adaylardan ilgili sınava ait Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/süresi geçerli pasaportu yanında olmayan adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır.

7- Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınamadığından İzmit, Körfez, Gebze, Gölcük ve Karamürsel ilçeleri Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri 15 Mart 2015 Pazar günü saat 07:00 ile 10:15 saatleri arasındaaçık olacak ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını getiren adaylara “T.C. Nüfus Cüzdanı” vereceklerdir.

8- Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, peçete ve şeker ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

9- Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4’ü kadar zaman geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklardır.

10- Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

11- Sınavın yapıldığı her salona en az bir adet duvar saati ÖSYM tarafından temin edilecektir.

12- Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday kesinlikle sınav salonuna geri alınmayacaktır. Sınavın toplam süresinin 3/4'ü tamamlanmadan sınav salonundan ayrılan aday, bu süre doluncaya kadar sınav binası içerisinde bekletilecektir.

13- Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla; sınav yapılacak binaların yakınında pazar kurulmayacak, araçların klakson çalmalarına, araç konvoyları oluşturulmasına ve inşaat çalışması yapılmasına izin verilmeyecek ve bu konuda ilgili kurumlar tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.

14- Sınav binaları, adayların sınav giriş yerlerini görebilmeleri için 14 mart 2015 Cumartesi günü 09.00 – 17.00 saatleri arasında açık tutulacaktır.

15- 15 Mart 2015 Pazar günü 07.00 – 16.00 saatleri arasında adaylar sınav giriş belgeleriyle, görevliler de sınav görev belgeleri ile Büyükşehir Belediyesi otobüslerini ücretsiz olarak kullanabileceklerdir.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom