Hesaplaşmadan helalleşmeyeceğiz

Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı Cihan Özer, geçtiğimiz günlerde yapılan ve gerek ilçemizde, gerekse Kocaeli genelinde tekrarlanan Konsey seçimleri sonrasında gazetemize bir basın açıklaması yaptı.

Hesaplaşmadan helalleşmeyeceğiz Siyaset

Karamürsel Ülkü Ocağı Başkanı Cihan Özer, geçtiğimiz günlerde yapılan ve gerek ilçemizde, gerekse Kocaeli genelinde tekrarlanan Konsey seçimleri sonrasında gazetemize bir basın açıklaması yaptı.

Bilindiği üzere Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimleri yaklaşık 3 aydır il gündeminde yoğun bir şekilde yer aldı. İlk seçimlerde YÖK yazısı gelmeden haftalar önce temsilci seçilen birçok bölüm,program ve fakülte mevcuttu.

Karamürsel Myo'da yapılan usulsüzlüklerden dolayı ardarda tekrarlanan seçimler ve genel manada yoğun bir seçim süreci sonrasında yapılan bütün usulsüzlüklere ve engellemelere rağmen Türk İslam ülküsüne gönül vermiş Fahrettin Porsuk kardeşimiz 19-18 oy ile Konsey Başkanı seçildi.

Karşımızdaki cenah Myo yönetimlerindeki yandaş idarecilerin seçim sürecinde kendi lehlerine yaptığı usulsüzlükleri öne sürerek hukuksuz yere 102 bin ögrencinin iradesini hiçe sayarak, fakülte önlerinde soğuk havada aç bir şekilde hiçbir menfaat gözetmeksizin bekleyen gençlerin alın terinin hakkına girerek seçimi iptal yoluna gitmişti.

Yeniden başlayan seçim sürecine daha fazla inanç ve ruhla hazırlanan kardeşlerimiz alınmaz denilen nice fakülteyi açık ara farkla kazandı. Bölücülerin kalesi denilen, daha 2 sene öncesine kadar anarşistler tarafından işgal edilen İletişim Fakültesinin 5 bölümünün tamamını ülkücü ögrenciler kazandı.

Yoğun ve gergin geçen seçim sürecinde malum güruh iktidar gücünü kullanarak hocalar ve öğrencilere etki etmeye çalıştı. Yapılan hukuksuzluklara nicelerini ekleyerek seçimi kazanan kesim Yenikapı ruhunu hiçe sayarak milli birlik anlayışına adeta darbe indirdi.

Seçim sonrası şahsımında aralarında bulunduğu arkadaşlarıma hakaret ederek tahrikte bulunmaları üzerine çıkan olayda malum güruhtan 14 kişi hastaneye sevkedilirken 37 ülkücü ters kelepçe yapılarak gözaltına alındı.

Bizler ne yapılan hukuksuzlukları ne de devletin memuruna emir yağdırıp ülkücü gençleri ters kelepçe gözaltına aldıranları unutmayacağız. Hiç kimse unutmasın ki Hesaplaşmadan Helalleşmeyeceğiz!

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom