KARAMÜRSEL’DE ENGELLİ VATANDAŞLAR SOKAĞA ÇIKMASIN MI?

Karamürsel’de çok uzun zamandır hali hazırda devam eden bir trafik sorunu zaten var. Yeterli otopark olmaması, araç fazlalığı, çarşı merkezinin çok küçük bir alan olması

KARAMÜRSEL’DE ENGELLİ VATANDAŞLAR SOKAĞA ÇIKMASIN MI? Karamürsel Haber

Karamürsel’de çok uzun zamandır hali hazırda devam eden bir trafik sorunu zaten var. Yeterli otopark olmaması, araç fazlalığı, çarşı merkezinin çok küçük bir alan olması.

 

Bu kadarına pes doğrusu, Karamürsel’de yaşayan engelli bir vatandaşın feryadı yürek burktu. Karamürsel’de hafta başında hükümet konağı ve sağlık ocağına gitmek isteyen bir vatandaşın feryadı yürek burktu. Allah (cc) sizin başınıza vermesin ama inanın tekerlekli sandalye ile yaşamak zaten çok zor, birde sizin bizlere saygı duyulmaması inanın her şeyden daha da zor.

LÜTFEN ANLAYIŞLI OLUN

Gazetemize ulaşarak içimizi burkan bir vatandaşımız çektiği büyük sıkıntıyı bizlerle paylaştı. Haftanın ilk günü Karamürsel Adliyesi’nde işleri olduğu için hükümet konağına gittiğini söyleyen engelli vatandaşımız, Karamürsel Hükümet konağının ana giriş kapısında çok yüksek merdivenler bulunduğu için ön kapıdan giriş yapamıyoruz. Bizler için Hükümet konağının arkasına engelli girişi yapıldı. Fakat bu girişten geçebilmemiz için kaldırımda bize ayrılan yeri kullanmamız gerekiyor. Fakat buraya park eden araçlar yüzünden buraya çıkamıyoruz. Lütfen biz defalarca bu konuyu Belediye Başkanına ve karakola bildirdik. Bize yardımcı oluyorlar fakat saatlerce orada soğukta ve yağmurda beklemek zorunda kalıyoruz. Bu sorunun kökten çözülmesi için bir caydırıcılık olması gerekiyor. İzmit’te böyle bir sorun hiç yaşamıyoruz, fakat kendi memleketimizde bize ayrılmış ne kadar park yeri varsa, sağlık ocağı dahil işgal edilmiş durumda. Lütfen bu sorunumuzu dile getirin, bu ilçede engelli insanlarında olduğunu tekrar, tekrar hatırlatın.  

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom