Feyzi Utaş'a büyük sevgi ve takdir var

Karamürsel'in sevilen simalarından Feyzi Utaş uzun bir zamandır başkanlık görevini yaptığı, İlim Yayma Cemiyetin'de seçime tek aday girdi ve büyük coşku ile yine başkan seçildi.

Feyzi Utaş'a büyük sevgi ve takdir var Karamürsel Haber

Karamürsel'in sevilen simalarından Feyzi Utaş uzun bir zamandır başkanlık görevini yaptığı, İlim Yayma Cemiyetin'de seçime tek aday girdi ve büyük coşku ile yine başkan seçildi.

İlim Yayma Cemiyeti'nin 20. Olağan Kongresi'nde üç dönemdir başkanlık görevini yürüten Feyzi Utaş tekrar aynı göreve getirildi. İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şube binasında gerçekleşen kongreye Divan Başkanlığına Gölcük İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı Ali Kemal Eren, üyeliklere Salih Çakım ve Raif Yıldız seçildi. 135 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongreye katılım oldukça fazla oldu.

Kongre sonucunda 57 yönetim kurulu üyesi seçildi. Kongreye,  Büyük Şehir Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, Kent Konsey eski Başkanı Abdullah Köktürk, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı  Ali Bilgi, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak  ve çok sayıda cemiyet üyeleri katıldı.

 

GENÇLERE YARDIMCI OLMALIYIZ

Kongrede konuşan  İlim Yayma Cemiyeti başkanı Feyzi Utaş, "İlim Yayma Cemiyeti 1951 yılında kurulmuş, manevi değerlerimiz olan vatan sevgisi, millet sevgisini aşılamak, gençlerimizi hayata hazırlamak, geleceğin Türkiye'sini en iyi şekilde oluşturmak için yaptığımız bir çalışmadır.

Gücümüz yettikçe bu gençlerimize yurt ve burs vermekteyiz. Şuan da yaklaşık bin civarında talebimiz var. 70 bin civarında talebesi olan kentimizde bu gençlere hepimiz yardımcı olmalıyız. Onlara şehrimizi sevdirmek zorundayız. Çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Anaokulları, ortaöğretim yurtları ve üniversite yurtlarımızla hizmet vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.  Konuşmaların ardından gerçekleşen seçimde Feyzi Utaş tekrar başkan seçildi

 

FEYZİ UTAŞ'IN YÖNETİMİ 
Feyzi Utaş (başkan),  Muhammed Karaosmanoğlu, İbrahim Elhasyenice, Ali Bilge, Hakkı Tandoğan, Ali Fazıl Demir,  Ahmet Tabanlı

 

DENETLEME KURULU
Doğan Erol, Abdullah Köktürk, İsmail Gündaş

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom