Karamürsel halkı aman dikkat

Karamürsel'de gazetemizi arayarak ihbarda bulunan vatandaşlar dolandırıcılar halkın duygularını sömürerek para topluyor dikkat edin diyerek uyarıda bulundular.

Karamürsel halkı aman dikkat Polis

Karamürsel'de gazetemizi arayarak ihbarda bulunan vatandaşlar, ilçemize duygu dolandırıcılarının geldiği bilgisini verdiler. Dolandırıcılar halkın duygularını sömürerek para topladıklarını ve çok proffosenel olduklarını ve  vatandaşlara dikkatli olun diyerek uyarıda bulundular.

Karamürsel Kayacık mahallesinde oturan ve gazetemize vatandaşları bilgilendirmek için bir duyuru yapmamızı isteyen duyarlı vatandaşlar "Ecem Market" Önünde yere düşen bir erkek şahıs gördüklerini ve yardım ettiklerini bildirdiler.

Fakat şahsa yardım ettikten sonra ileride gene aynı şeyleri yaparak insanların duygularını sömürdüklerini gören duyarlı vatandaşlar, bu şahısın kendisini yola atarak insanların duygularını sömürdüğünü ve elindeki sahte raporlar ile çocuğunun sağlık durumunun kötü olduğunu iddia ederek paraya ihtiyacının olduğunu söylediğini bildirdiler. 

İnsanları sömüren bu kişi/kişilerin şebeke halinde çalıştığını gören vatandaşlar 78 Plakalı Kırmızı renkli, kartal marka bir araçla bir kişinin daha bu kişiyi takip ettiği ve herhangi bir olumsuzluk olduğu anda arabayla takip eden kişinin diğer arkadaşını alarak olay yerinden kaçtığı iddia edildi.

POLİS HEMEN YAKALADI
Gazetemiz ekiplerininde takip ettiği bu dolandırıcılık olayında, bilgi verilen Karamürsel Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler kısa sürede olay yerine gelerek, Yelken Kafe önünde  bu şahsı yakalayarak sorgusunu yaptılar.

Fakat ülkemizde yasaların malesef çok yetersiz olması nedeni ile kısa sürede serbest kalan bu kişi daha fazla ilçemizde insanları dolandırıp, duygularını sömürmemesi için dikkatli olunması gerekiyor.

Böyle kişi veya kişilerin  görüldüğü taktirde, hemen en yakın güvenlik güçlerine ve zabıta ekiplerine haber verilmesi istendi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom