Yeni Türkiye Yolunda Kadınlarımız

“Yeni Türkiye Yolunda Kadınlarımız” konulu konferans düzenlendi. Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Kişisel Gelişim Uzmanı Sevda Türküsev ve Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık konuşmacı olarak katıldı.

Yeni Türkiye Yolunda Kadınlarımız Yaşam

Yeni Türkiye Yolunda Kadınlarımız 

“Yeni Türkiye Yolunda Kadınlarımız” konulu konferans düzenlendi. Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Kişisel Gelişim Uzmanı Sevda Türküsev ve Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık konuşmacı olarak katıldı.

TÜRKÜSEV “KADINLARIMIZ ÖZGÜR”

Kişisel Gelişim Uzmanı Sevda Türküsev konuşmasına başlamadan önce Altınova’ya bağlı Ayazma köyünde büyüdüğünü belirterek, Karamürsel’e yabancı olmadığından ve Karamürsel’i çok sevdiğinden bahsetti. Kişisel Gelişim Uzmanı Türküsev konuşmasında son 12 yıldır Türkiye’de kadınların daha önce hiç olmadıkları kadar özgür olduklarını belirterek “Artık ülkemizde özgürlük var. Kadınlarımız tek başlarına etkinliklere gidebiliyor, siyaset yapabiliyorlar. Günümüzde Türkiye’de eskisi gibi tek tip kadın değil, her tipten kadın seçimlere girebiliyor, çalışabiliyor” dedi.

ÖZIŞIK “ÜLKEMİZİN KADINLARA İHTİYACI VAR”

Kişisel Gelişim Uzmanı Sevda Türküsev’in konuşmalarının ardından Karamürsel’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden gazeteci-yazar Süleyman Özışık yaptığı konuşmada, "Bizim temelden bazı şeyleri değiştirmemiz lazım. Kadınların toplumda ne kadar önemli bir yeri olduğunu anlatmamız lazım. Aile değerlerimizi, annelik ve kadın anlamında yeniden sorgulamamız gerekiyor. Çocuklarımızı yetiştirirken kızım dikkatli ol deriz. Artık bu dönemin sonu gelmiştir, kızım dikkatli ol demekten önce oğlum namuslu ol deme dönemini başlatmamız gerekiyor” dedi. 28 Şubat sürecinde ülkede yaşanan sıkıntılara da değinen Özışık, bu süreçte özellikle inançlarını yaşayan kadınların çok büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek “Bugünlere gelmemizde ki en büyük emek, kadınlarımızın yaşanan o zulümler karşısındaki sergilediği muhteşem dirençtir. Barış sürecinde de ülkemizin kadınlara her zamankinden daha çok ihtiyacı vardır” dedi.

Konuşmaların ardından Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Kişisel Gelişim Uzmanı Sevda Türküsev ve Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık’a teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Çiçek takdiminin ardından Karamürsel’de düzenlenen kültür sanat etkinliklerinin artarak devam edeceğini belirten Başkan Yıldırım “Her zaman bizlerin yanında destekçi olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Ak Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, Kadın Kolları Başkanı Nurcan Aydın, Gençlik Kolları Başkanı Adem Özgüneş, Türkiye Bosna Hersek Türkleri Federasyon Başkanı Ahmet Utaş, Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dernek Başkanı Erhan Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, SGK Müdürü Bilal Ersan ve ilçe halkı katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom