Karamürsel'de beklenen kar yağışı başladı

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Karamürsel'de devam eden kar yağışı, yarın öğle saatlerinden hafifleyecek cumartesi günü ise aralıklarla devam edecek.

Karamürsel'de beklenen kar yağışı başladı Karamürsel Haber

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Karamürsel'de devam eden kar yağışı, yarın öğle saatlerinden hafifleyecek cumartesi günü ise aralıklarla devam edecek.

Yağışın, cumartesi akşama doğru etkisini yitireceği tahmin ediliyor.

Karamürsel'de sıcaklığın bugün ve yarın gece eksi 2, gündüz ise 1-2 derece dolayında olması bekleniyor. Ayrıca bugün ve yarın kuzey yönlerden fırtınamsı rüzgar etkili olacak.

BUZLANMA VE DON OLAYINA DİKKAT

Zorunlu nedenlerle trafiğe çıkacak araçların kışlık kar lastiği takması, araçlarında zincir takoz ve çekme halatı bulundurması, trafikteki araçların, Emniyet ve Karayolları ekiplerinin bildirdikleri yol güzergâhlarını kullanmaları, Emniyet ve Karayolları Ekiplerinin talimatlarına uymaları, yoğun olan yolları kullanmamaları önemle bildiriliyor. Vatandaşlardan buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olmaları isteniyor.

233 ARAÇ VE 724 PERSONEL TEZAKKUZDA

Belirtilen tarihler arasında Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı 233 araç ve 724 personel muhtemel aksaklığa karşı teyakkuz halinde olacak. 25 Ocak 2017 Çarşamba günü Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava ile birlikte yağışların yurt geneline yayılacağı; Marmara bölgesinde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 10-20 cm arası olacağı, alçak kesimlerde ise 5-10 cm arası olacağı tahmin edilmektedir.

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİ ALTINDA

26 Ocak Perşembe, 27 Ocak Cuma ve 28 Ocak Cumartesi günleri soğuk ve yağışlı sistemin Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olmaya devam edeceği, 29 Ocak Pazar günü yurdumuzu terk etmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının Çarşamba günü Marmara Bölgesinde ve önümüzdeki hafta başına kadar yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalarak mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

444 11 41 ÇAĞRI MERKEZİ

Önümüzdeki günlerde meteorolojik açıdan kuvvetli hava olaylarının yaşanacağı (Kuvvetli sağanak yağış, yoğun kar yağışları, ani sıcaklık değişimleri, kuvvetli buzlanma, don vb.) beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önemle duyuruldu. Yoğun yağış nedeniyle oluşabilecek kaza ve olaylara maruz kalanların 112 Acil Çağrı Merkezini ve 444 11 41 numaralı Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’ni aramaları gerekiyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom