Her yerde aranan KOÜ'lü kayıp kız uyuşturucu kuryesi çıktı

Günlerdir sosyal medya üzerinden kayıp diye her yerde aranan Kader Ö.’nün uyuşturucu kuryesi olduğu ortaya çıktı.

Her yerde aranan KOÜ'lü kayıp kız uyuşturucu kuryesi çıktı Polis

Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf öğrencisi Kader Ö., 21 Ocak Cumartesi günü ailesine Atatürk Havaalanı’na gideceğini ve 2 saat sonra döneceğini söyleyerek İstanbul Beylikdüzü’ndeki evinden ayrıldı. Bundan 1 saat sonra annesi Seyhan Ö. ile telefonda konuşan 22 yaşındaki Kader Ö.'den bir daha haber alınamadı. Cumartesi akşamından beri kayıp olan Kader’in telefonu birkaç kez açıldı fakat telefona cevap verilmedi ve sonra tekrar kapatıldı.

 

UYUŞTURUCU KURYESİYMİŞ

Başta KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve tanınmış isimler olmak üzere binlerce kişi Kader'in bulunabilmesi için fotoğrafını paylaşmıştı. Arkadaşları sosyal medyadan #kadernerede hashtagi oluşturarak, Kader’i her yerde ararken genç kız ile ilgili şok gerçek bugün ortaya çıktı. Kader Ö. ve anne Seyhan Ö.'nün, Atatürk Havaalanı’nda Afrika'dan getirdikleri, içinde uyuşturucu olan valizle birlikte gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alındıktan sonra emniyete götürülen anne-kız burada alınan ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarıldı. Kader Ö., annesi ile birlikte tutuklanarak Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

 

ANNESİ 'KIZIM YOK' DEDİ

Genç kızın Kocaeli Üniversitesi'nden ulaştığımız sınıf arkadaşı ise ''Kader'in uyuşturucu kaçakçısı olduğunu öğrendiğimiz anda adeta şoka uğradık. Kayıpken aslında tutukluymuş. Ancak annesi Seyhan Ö. 'Kızım yok' diye bizi telaşlandırdı. Biz de bu durumları bilmediğimiz için saatlerce Kader'i aradık. Bizi 'Kader'e ulaşamıyoruz' diye önce annesi, sonra kardeşi yönlendirdi. Bize daha sonra 'Kader yurtdışında, paylaşımları kaldırın' dediler. Ben ve arkadaşlarım zor durumda kaldık'' dedi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom