Sakın Karamürsel'de nikah kıymayın, çünkü!

Kocaeli, Karamürsel Belediyesi Türkiye'de bir ilke imza attı. Karamürsel Belediyesi tarafından kıyılacak nikahlarda eğer "YERLİ" iseniz 250 TL yok "YABANCI" vatandaş iseniz 1.000 TL ücret ödemek zorundasınız.

Sakın Karamürsel'de nikah kıymayın, çünkü! Karamürsel Haber

Kocaeli, Karamürsel Belediyesi Türkiye'de bir ilke imza attı. Karamürsel Belediyesi tarafından kıyılacak nikahlarda eğer "YERLİ" iseniz 250 TL yok "YABANCI" vatandaş iseniz 1.000 TL ücret ödemek zorundasınız.

VATANDAŞ İSYAN ETTİ

Karamürsel Belediyesine evlilik işlemleri için müracaat eden Okan G. isimli vatandaş belediye personelinin kendisine söylediği fiyatı duyunca kulaklarına inanamadı. Karamürsel Belediyesi'ne nikah işlemleri için götürdüğü evraklar ile ücretini ödemek isteyen Okan G. 1.000 TL Ücreti duyunca kulaklarına inanamadı.

BEN MEMLEKETİMDE EVLENEYİM DEDİM

Okan G. İsimli vatandaş bundan uzun yıllar önce Rusya'ya giderek burada ticaret yapmaya başladığını ve Rusya'da tanışarak arkadaş olduğu kişi ile evlenme kararı aldığını söyledi.

KULAKLARIMA İNANAMADIM
Doğduğu ve büyüdüğü yer olan Karamürsel'e gelerek nikah işlemleri için müracaat ettiğini, gerekli evrakları hazırladıktan sonrada ücretini ödemek için belediye'ye gittiğini söyleyen Okan G. belediye personelinin eşinin yabancı olduğunu ve bu yüzden 1.000 TL ücret ödemesi gerektiğini söyleyince şok olduğunu söyledi.

BAŞKA YERDE 80 TL YAPTIRDIM

Okan G. Belediye personeline sitem ettikten sonra, Yalova iline gittiğini burada toplamda 160 TL Bir masraf yaparak nikahının kıyıldığını bildirdi.

BÖYLE AYRIMCILIK OLMAZ

Okan G. İsimli vatandaş, eşime ne diyeceğimi bilemedim. Kendi memleketim doğduğum, büyüdüğüm yer diye eşimi götürdüğüm memleketimde rezillik yaşadım. Buradan yetkililere sesleniyorum bu büyük haksız kazancın biran önce önüne geçilmesi için yeni bir fiyatlandırma yapılmasını istiyorum, dedi.

İŞTE FARKLI İLLERDEN NİKAH ÜCRETLERİ

Edirne Belediyesi 165 TL olan nikah ücretini Recep Gürkan’ın Belediye Başkanı seçilmesinde sonra aldığı kararla iptal etmiş.

Edirne’de belediyede hafta içi ve hafta sonu kıyılan nikahlarda salon parası alınmıyor.

Sadece; çiftlerden uluslararası cüzdan bedeli olan 80 TL ve dosya masrafı 15 TL ücret alınıyor.

ÇANAKKALE’de ise; Hafta içi kıyılan nikahlarda ücret alınmazken, hafta sonu Belediye salonunda kıyılan nikahlarda 250 TL. Nikah salonu dışındaki özel yerlerde kıyılan nikahlarda 400 TL ücret alınıyor.

ÇORLU Belediyesi’nde hafta içi kıyılan nikahlarda 140 TL. Hafta sonu kıyılan nikahlarda 470 TL. Dışarıda kıyılan nikahlarda 440 TL ücret alınıyor.

BİLECİK Belediyesi’nde evlenme ücreti sadece Edirne Belediyesi’ndeki gibi sadece 80 TL…

KOCAELİ (Karamürsel) Belediyesinde YERLİ vatandaşlar için 250 TL.

YABANCI UYRUKLULAR için 1000 TL ücret alınıyormuş.

Arada nereden bakanız 1000 Tl’lik bir fark var.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom