Vatandaş Tepki Gösterince Sitedeki Bütün Etiketleri Sökmüşler

Yaklaşık 6 ay önce Kocaeli de birçok habere konu olan Karamürsel kent konutta bulunan asansörlerin problemi hala çözülmedi. Birde 384 dairenin bulunduğu sitedeki asansörlerde bulunan bütün kırmızı etiketler sökülmüş ? Site sakinlerinin asansörlerin kontrol edilip yapıldığını düşünerek rahat rahat binerken. Sitede oturan bir vatandaşın bu işte bir anormallik var eğer kontrol yapılıp tamiri ve bakımı yapılmışsa neden etiket takılmamış düşüncesi ile denetleme yapan firmayı araması üzerine her şey ortaya çıkmış. Denetleme yapan firmanın yetkilileri ne denetleme yaptırıldığını nede asansörlerin eksiklerinin giderilmediğini söylemesi üzerine yöneticiye gidip neden bu asansörler yapılmadı ve neden etiketlerin söküldüğüne dair kendisinden bilgi talep eden site sakinleri kendilerine sağlıklı bir bilgi verilmemesi üzerine gerekli mercilere şikayette bulunduklarını bildirdiler.

Vatandaş Tepki Gösterince Sitedeki Bütün Etiketleri Sökmüşler Karamürsel Haber

 

Vatandaş Tepki Gösterince Sitedeki Bütün Etiketleri Sökmüşler 

Yaklaşık 6 ay önce Kocaeli de birçok habere konu olan Karamürsel kent konutta bulunan asansörlerin problemi hala çözülmemiş. Birde  384  dairenin bulunduğu sitedeki asansörlerde bulunan  bütün kırmızı etiketler sökülmüş ?  Site  sakinlerinin asansörlerin kontrol edilip yapıldığını düşünerek rahat rahat binerken. Sitede oturan bir vatandaş bu işte bir anormallik var.Eğer kontrol yapılıp tamiri ve bakımı yapılmışsa neden etiket takılmamış ? Denetleme yapan firmayı araması üzerine her şey ortaya çıkmış.  Denetleme yapan firmanın yetkilileri  ne denetleme yaptırıldığını nede asansörlerin eksiklerinin giderilmediğini söylemesi üzerine site yöneticisine  gidip neden bu asansörler yapılmadı ve neden etiketlerin söküldüğüne dair kendisinden bilgi talep eden site sakini  kendilerine sağlıklı bir bilgi verilmediğini söyledi. Bunun  üzerine gerekli mercilere şikayette bulunduğunu  bildirdiler.

Bize gelen bilgilerden sonra bizde konuyu araştırıp belediye yetkililerine bu konuyu bildiren bir dilekçe yolladık . Gerek Karamürsel İmar Müdürlüğü gerekse Karamürsel zabıta müdürlüğü konu ile ilgili gerekli tutanakların tutulduğunu. Site Yöneticisi Süleyman Aksunun konu ile ilgili bilgisi olduğunu  ve etiketleri kimin söktüğüne dair bilgisi bulunmadığı bilgisini verdiler. Şimdi 384 dairelik bir sitede kapıların hepsi şifreli ve her yerde kamera bulunmasına rağmen eğer birileri bütün bloklara girerek bu etiketleri söküp gide biliyorsalar zaten diyecek fazla bir şey yok. 

 

KIRMIZI ETİKET NEDİR  ?


Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk taşıyan ve en kısa sürede giderilmesi gereken uygunsuzlukların tespit edildiği asansörlere iliştirilen etikettir. Kırmızı renkli bilgi etiketi iliştirilmiş olan asansör, tespit edilen uygunsuzluklar giderilinceye kadar kullanım dışı bırakılması amacıyla ilgili bağlı bulunduğunuz belediyeye bildirilir ve asansörünüz mühürlenerek kullanıma kapatılır.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom