Şubat ayı meclis toplantısında ortalık karıştı

Karamürsel'de bugün yapılan şubat ayı, meclis toplantısında ortalık çok karıştı. Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım ve CHP meclis üyeleri arasında başlayan sözlü atışma

Şubat ayı meclis toplantısında ortalık karıştı Siyaset

Karamürsel'de bugün yapılan şubat ayı, meclis toplantısında ortalık çok karıştı.

Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım ve CHP meclis üyeleri arasında başlayan sözlü atışma önce uzun süredir gündemde olan ve son olarak İsmail Yıldırım'ın Ocak ayı meclis toplantısına getirdiği motosikletin ve meclis salonuna gösterdiği işte buda çok konuştuğunuz motosikletin hurda evrakı diyerek gösterdiği evrakların, gerçek olmadığı, sürekli olarak gündeme gelen Mondial 150 RF isimli motosiklete ait olmamasına rağmen, sırf meclisi etkilemek ve olayın üzerini kapatmak için düzenlenen farklı marka ve modele ait evrakların gündeme gelmesi ile gerilen ortam daha sonrasında eski baro başkanı Ümit Kocasakal'ın Karamürsel'e geldiğinde kendisine konferans salonu verilmemesi gündeme geldi.

Eski baro başkanı Ümit Kocasakal için teröristlere yardım eden bir kişidir, siz nasıl olurda böyle birini Karamürsel'e getirirsiniz demesi üzerine söz alan, CHP Meclis üyesi Orhan Demirel, bu yapmış olduğunuz itham çok ağır bir ithamdır ve sizin gibi birine böyle bir ithamı yakıştıramadım; bunun için özür dilemenizi bekliyorum diyen Orhan Demirel, bu ülkede eğer 3 dönem Türkiye Cumhuriyeti baro başkanlığı yapmış bir kişiyi, terörist olmakla suçlamanız kabul edilir gibi değil.

Sizin partinizin milletvekilleri sınır kapılarında "PKK" militanlarını davul ile zurna ile kol kola karşıladığınızı ne çabuk unuttunuz, diyen Orhan Demirel bizler unutmadık dedi. Şimdi bunları yapan bir siyasi partinin içerisinde yer alıp, birde çekinmeden bizlerin davet ettiği ve şerefi ile onuru ile 3 dönem Baro başkanlığı yapan Ümit Kocasakal için terörist demenizi şiddetle kınıyorum dedi.

İsmail Yıldırım özür dilemeyeceğim derken, bu ülkede teröristlerin özgürlüğünü, teröristlerin söylemlerini savunanların, teröristlerle kol kola gezenlerin birlik ve beraberliği sağlayacağına inanmayan bir zihniyete sahibim. Teröristlere kol kanat geren onların destekçiliğini yapan hiçbir konuşmacı, Karamürsel Belediyesine ait herhangi bir yerde program yapamayacaktır, hiçbir imkandan yararlanamayacaktır dedi.

SONRASINDA MECLİS GÜNDEMİNE GEÇİLDİ

1.Madde olan; ‘’Nusretiye ve Akpınar olarak iki isim olan mahallemizin adının resmi olarak tek isim altında kayıtlarda birleştirilmesi için gerekli meclis kararının alınması talebi’’ oldu. 1. Maddenin komisyona aktarılması kararı alındı.
Mahalle muhtarlığınca meclis başkanlığına verilen dilekçe de Mahalle adının Akpınar olarak tescil edilmesi istendi
2.Madde ise; ‘’Karamürsel Belediye logosunun yeniden düzenlenmesi ile ilgili çalışma yapılması talebi’’ oldu.
Oylamaya sunulan maddenin de komisyona aktarılarak incelenmesine karar verildi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom