AKOM uyardı, kar kapıya dayandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre Kocaeli'nde bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar düşüyor.

AKOM uyardı, kar kapıya dayandı Bölgesel

AKOM şimdiden uyarıyı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre Kocaeli'nde bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar düşüyor. Yarın başlayacak kar yağışı Salı gününe kadar devam edecek. AKOM buzlanma ve don olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Kocaeli'nde havanın bugün parçalı bulutlu... Sıcaklıkların ise 4 derece birden düşeceği bildirildi. Hafta sonu kentte kar yağışı etkili olacak. Öte yandan AKOM'un uyarısına göre, yurdumuz Sibirya üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girerken, 11 Şubat Cumartesi (yarın) akşamı ile 15 Şubat Çarşamba günleri arasında Kocaeli'nde soğuk hava, fırtına, buzlanma ve kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor..

BUZLANMAYA DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Güney ve İç Ege, Doğu Karadeniz kıyıları, hafif kar, yağışı diğer yerlerde aralıklı hafif yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor..

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor..

 

Hava sıcaklıkları, kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, iç ve doğu bölgelerde zaman zaman güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği bekleniyor..

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom