Avcıdere ve İhsaniye Barajlarının Kamulaştırması Başladı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yapılması planlanan Avcıdere ve İhsaniye barajlarının kamulaştırma işlemlerine başladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Karamürsel ilçesindeki Avcıdere ve İhsaniye barajlarının yapımı için çalışmalarını hızlandırdı. Barajların yapımını yakından takip eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, kamulaştırma işlemlerine başlandığı bildirildi.

Avcıdere ve İhsaniye Barajlarının Kamulaştırması Başladı Karamürsel Haber

 Avcıdere ve İhsaniye Barajlarının Kamulaştırması Başladı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde yapılması planlanan Avcıdere ve İhsaniye barajlarının kamulaştırma işlemlerine başladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Karamürsel ilçesindeki Avcıdere ve İhsaniye barajlarının yapımı için çalışmalarını hızlandırdı. Barajların yapımını yakından takip eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çalışmaların hızlandırılmasını istedi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, kamulaştırma işlemlerine başlandığı bildirildi.

Araziler sulanacak içme suyu temin edilecek

Avcıdere ve İhsaniye barajları hizmete açıldığında 20 bin 240 dekar araziye su temin edileceği ve yıllık 25 milyon metreküp içme ve kullanma suyu sağlanacağı bildirilen açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "Bu tesisin hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçiler, aynı topraklardan daha fazla gelir elde edecekler" dediği belirtildi.konuthaberleri.c

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom