Özalay, Başkanlık Sistemi hakkında Açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Karamürsel Ocak Ayı ilçe Divan Toplantısı büyük bir katılım ile yapıldı. Saadet'in İlçe Başkanı Mehmet Özalay, Başkanlık Sistemi hakkında Açıklamalarda bulundu.

Özalay, Başkanlık Sistemi hakkında Açıklamalarda bulundu. Siyaset

Saadet Partisi Karamürsel Ocak Ayı ilçe Divan Toplantısı büyük bir katılım ile yapıldı.

Saadet'in İlçe Başkanı ÖZALAY, Başkanlık Sistemi hakkında Açıklamalarda bulundu.

Ülkemiz ilk defa bu kadar gergin ortamda referanduma gidecektir. Türkiye siyasi hayatında 6 kere halk oylamasına gitmiştir. 16 Nisan referandumu 7. Halk oylaması olacaktır. Maalesef Türkiye ilk kez bu kadar gergin ve böylesine kutuplaşmış bir şekilde referanduma gidiyor.
Oysaki Anayasalar bir ülkenin, bir milletin ortak uzlaşı metinleridir. Bu yüzden kutuplaşmayı değil, kucaklaşmayı esas almalıyız. Yönetimde istikrar için gerekli olduğu kadar, toplumda huzur için de gereklidir. Renklerimiz, düşüncelerimiz ve kararlarımız farklı olabilir. Hepimiz aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız.
Bu referandumda evet diyenler bölücü olmadığı gibi hayır diyenlerde vatan haini değildir. Asıl tehlike bu aziz milleti kamplara bölüp kutuplaştırmaktır. Hâlbuki bugün içinde yaşadığımız şartlar dikkate alındığında her zamankinden çok kucaklaşmaya ihtiyacımız vardır. Ülke olarak tarihin en kırılgan ve en kritik dönemlerinden birini yaşıyoruz. Bir yandan içerideki PKK terör örgütü, öte yandan sözde müttefik ülkelerin desteği ile giderek palazlanan PYD ve YPG gibi oluşumlar her gün yüreğimize kor gibi düşen El-Bab şehitleri.
Üretemeyen ekonomi tıkanan siyaset, böyle bir dönemde en son ihtiyaç duyulan şey kutuplaşmadır. Birbirimiz terörist, hain, bölücü gibi acımasız yaftalarla suçlamamalıyız. 
 Bu süreçte 47 yıllık siyasi tarihinde lekesi bulunmayan verdiği kararlarla yanılmayan ve yanıltmayan biz Milli Görüşçülere yaptıkları ithamların, davamızın sayılarla ölçülemeyecek büyüklükte olduğunu ve Türk Siyasi hayatında ağırlığımızı göstermektedir.
Bizler referandumda Başkanlık Sistemine değil aziz Türk Milletinin önüne konan maddelere karşı hayır demekteyiz.
Üzerine basa basa belirtiğimiz maddeler..

1- Kuvvetler ayrılığı
2- Cumhurbaşkanlığının meclisi fesh etme yetkisi
3- Partili Cumhurbaşkanı tarafsız ilkesine aykırıdır
4- Bakanların denetleme ve gensoru verilememesi
5- Yüzde 10'luk seçim barajı kalkmıyor.
Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı 
Mehmet ÖZALAY

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom