Karamürsel'deki büyük yolsuzluk ve sahte imza iddiaları havada kaldı

Gazetemize gelen bir ihbar sonucu 09 Kasım 2016 Tarihin'de Karamürsel İlçe Tarım müdürlüğüne müfettişlerin geldiği ve soruşturma başlattığının haberini yapmıştık.

Karamürsel'deki büyük yolsuzluk ve sahte imza iddiaları havada kaldı Karamürsel Haber

 

Gazetemize gelen bir ihbar sonucu 09 Kasım 2016 Tarihin'de Karamürsel İlçe Tarım müdürlüğüne müfettişlerin geldiği ve soruşturma başlattığının haberini yapmıştık. Aradan geçen üç aylık zamana rağmen, Karamürsel Kaymakamlığı yada Karamürsel İlçe tarım müdürlüğü tarafından  konu hakkında bir bilgi verilmemiş olması kafalarda soru işaretleri uyandırdı. 

Karamürsel ilçe tarım müdürlüğünde büyük bir yolsuzluk olduğu ve örf pas edilmeye çalışıldığı iddiası Karamürsel'de büyük yankı uyandırmıştı.

Olay gazetemize ulaşan bir çok vatandaşın Karamürsel İlçe Tarım müdürlüğünde çok uzun zamandır usulsüzlükler olduğu ve bu usulsüzlüklerin görünmezden gelindiği iddiası ile ortaya çıkmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre bir çok kişi tarafından bilinen ve yine bir çok kişinin ifadesi alınan "yolsuzluk" ve "sahte imza" skandalı sonrası konu ile ilgili olarak bilgi alamamıştık.Karamürsel İlçe Tarım Müdürlüğüne bu konu ile ilgili Kocaeli'den müfettiş yollandığı ve bu müfettişlerin bir çok evrakta sahte imza tespit ettiği iddia edilmişti. Karamürsel'de bir çok emlakçıdan bilgi ve ifade aldığını ve bunun neticesinde 50'den fazla dosya için hukuki işlem başlatıldığı iddia edildi. 
Milyonluk Vurgun
İddialara göre Karamürsel İlçe Tarım'da yuvalanan bir şebekenin ilçede çalıştığı bir kaç emlak ofisi ile sahte imza karşılığında bir çok arazinin vasfını değiştirdiği ve bu arazilerin astronomik rakamlara satıldığı ile ilgili korkunç iddialar ortada iken resmi makamlardan konu ile alakalı olarak hala bir resmi açıklama gelmedi. Konu hakkında kamuoyuna bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom