Karamürsel'de siyaset kaynamaya başladı

Karamürsel'de siyaset kaynamaya başladı Köşe Yazısı

Karamürsel’de özellikle iktidar partisinin içerisinde müthiş kaynamalar var. Zamanında kendilerine söven, sayan, hakaret eden daha sonrada hiç bir şey olmamış gibi içlerine katılmak zorunda kalan kişi/kişileri yıllar geçmesine rağmen hala hazmedemeyen büyük bir kesim uzun zamandır homurdanıyordu; fakat artık bu homurdanmalar bitti ve yerini artık konuşmaya, açık açık tepki gösterilmeye bıraktı.  Anlayacağınız geçen onca zaman kimsenin içindeki acıları silmemiş!

Zaten silmesini beklemek ahmaklık olur!

Daha dün hırsız dediğiniz, sahtekâr dediğiniz, yalancı dediğiniz, küfürler ettiğiniz insanlar ne kadar siyasi olarak yüzünüze gülüp yanınızda yürümek zorunda kalsa bile, içlerine attıkları bu büyük uhdeler artık dışarıya çıkmaya başlaması sadece sürekli ötelenen bir tepkinin yeni ortaya çıkması olağandı.

Karamürsel’in Siyasi liderleri artık özellikle davalarına gönül vermiş insanlara olanları ve partililerine yapılan eziyeti (bitirme çalışmalarını) görmezden gelemiyor! Partileri’nde bulunan ve yıllardır davaya başını koymuş partililerinin şikâyetlerine, daha da önemlisi partinin kurucusu olan ve davadan soğutulmuş fakat hala her fırsatta küskünlüklerini, kırgınlıklarını, mağduriyetlerini bir kenara bırakıp her toplantıya, mitinge giden kişilere daha fazla kulak tıkayamıyor.

Bu nedenle artık ses çıkarmaya tepki gösterilmeye başlandı. Kol kırılır yen içinde kalır düşüncesi ile yıllardır ses çıkarmayan kişiler sanırım ardık birçok şeye tahammül edemiyor! Sanırım bunun en büyük nedeni el altından yeni kurulmaya çalışan yönetimler, listeye koyulan isimler ve dava ile alakası olmayan şarlatanlar?

KARAMÜRSEL’DE TEK ŞERİT TUTMADI

Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım 2016 yılı Kasım ayı meclis toplantısında yaptığı açıklamada, Karamürsel’in bazı sokaklarında anket yaptırdığını ve halkın, hatta esnafın çoğunun bu ankete katılarak fikir beyan ettiklerini bunun neticesin dede yolların tek şeride düşürülmesini istediklerini hatta birkaç sokağın trafiğe kapatılması istendiği bilgisi ile konuyu meclise taşımıştı.

Tabi her zaman olduğu gibi, diğer muhalefet partililerine sormadan alınan bu karar, mecliste gündeme gelmişti.Muhalefet'in tedirgin olduğu daha doğrusu bu gün yaşananları daha o zamandan fark etmesine kulak tıkanmış, duymazdan gelinmişti. Çok kısa zamanda ilçemizde muhtelif yerlerde asılan koca, koca afişlerle bu sokak 01.01.2017 tarihi itibarı ile kapatılacak ve hatta buralara kapan konulacak dikkat edin afişleri hala ilçemizde asılı fakat ne kapan konula bildi, nede sokaklarda tek şerit uygulaması yapıla bildi! Şimdi aklıma şu soru geldi.

Halka sorduk, hatta esnafa teker teker sorduk ve herkes bu uygulamayı çok istiyor diyerek anket sonuçlarını bizlerle paylaşan İsmail Yıldırım acaba anketi nerede yaptı/yaptırdı? Yoksa sürekli olduğu gibi yine yanlış yönlendirilip hatamı yaptı? Yada afişler asılı dursun biz böyle çok reklam kaymağı yedik sonrada bu projeyi de rafa kaldırırız diye mi düşünüyor?  

Yok, afişler hala duruyor, kapanlar hala kurulmadı, kurulan kapanlar apar topar söküldü yoksa başkanın bunlardan damı haberi yok! Madem vatandaş ve esnaf istedi neden kapanları ertesi gün söktünüz, eğer vatandaş ve esnaf istemedi ise neden koca, koca afişler asıp yapamayacağınız bir şey için vatandaşı ümitlendirdiniz yine kimse anlayamadı?

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom