Dolandırıcılar Karamürsel'de avlanıyorlar

Gazetemize gelen bir çok ihbarda son zamanlarda ilçemizde önceden belirledikleri noktalara ve esnaflara giderek "ulusal ve yerel kanallar" ile anlaşmalı olduklarını söyleyerek

Dolandırıcılar Karamürsel'de avlanıyorlar Karamürsel Haber

Gazetemize gelen bir çok ihbarda son zamanlarda ilçemizde önceden belirledikleri noktalara ve esnaflara giderek "ulusal ve yerel kanallar" ile anlaşmalı olduklarını söyleyerek tanıtım ve reklam videosu çektiklerini belirten bir gurup dolandırıcının ilçemize dadandığını, özellikle kurban olarak daha yeni sevtöre girmiş tecrübesiz kişileri seçtikleri belirtildi.

HİÇ BİR ULUSAL VE YEREL KANAL O FİYATA REKLAM ALMAZ

Kendilerinden 500 ile 2000 TL arasında para istediklerini, bunun karşılığında tanıtım videosunun çekileceğini ve bu yapılan çekimlerin anlaşmalı oldukları yerel ve ulusal kanallarda yayınlanacağını söyleyen şebeke daha sonrasında sizden aldıkları para ile kayıplara karışıyor. Sizi kandırana kadar kırk takla atan, karşınızdaki hanımefendi daha sonrasında sizin elinizde yasal  hiçbir belge ve taahhüt olmadığı içinde sizi bir daha hiçbir şekilde muhatap almıyor.
Elinizde resmi hiçbir evrak yada hangi saatlerde hangi kanallarda yayınlanacağına dahil bir belge ve taahhüt olmadığı içinde dolandırıldığınızı işin sonunda anlıyorsunuz.

RESMİ BELGE VE TAAHHÜT İSTEYİN

Gazetemize başvuran mağdurlar özellikle Karamürsel'de son zamanlarda türeyen bu şarlatanların, ilçemizde birçok esnafı neyin ne olduğunu bilmediği için çok büyük paralar kaptırdığını belirtirken. Bu sıkıntılar başımızdan geçtikten sonra öğrendik ama iş işten geçti. Sektörün'de daha çok yeni ve acemi olan, fakat parası olan kişileri bulan ve ağlarına düşüren bu şebeke karşısında bütün vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. Bu sıralar Kocaeli bölgesindeler fakat sıra ile bütün ülkeyi geziyorlar. Bazı arkadaşlarımıza youtube üzerinden yayınladıkları tanıtımlar ile bakın burada yayınladık şimdi birçok kişi izleyecek diye aldatıyorlar, fakat ne gelen var, nede giden, nede izleyen...

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom