BİZİM SAVUNDUĞUMUZ ADALET, GAZOZ AĞACI DEĞİL!

BİZİM SAVUNDUĞUMUZ ADALET, GAZOZ AĞACI DEĞİL! Köşe Yazısı

Bu memlekette herkes bilir ki, ardında kimse olmadan aslanlar gibi tek başına ve en önemlisi de, başı dimdik yürüye biliyorsam, bunun nedeni mazlum kim olursa olsun yanında olup, para, makam ve mevki gibi dünyalık değerlere pul kadar önüm vermemem dir. Evet, ben hiçbir siyasi partinin şemsiyesi altına girmedim, girdiğim günde zaten gazetecilik yapmam!

Öyle etek öpüp iktidarın yalaması olmadım, olamam da!

Ama iktidarın dibinde gezen çakallara da hiçbir zaman pirim vermedim! Ben benim gözümün içine bakamayan pantolon giyen mahluklara ne hasımlık duyarım nede saygı!

Çünkü "ÇAKALIN" tetikçisi "ÇAKAL" olur. Ağa babası adam olsa zaten "ÇAKALLAR" ile değil aslan gibi kendi işini de, derdini de kendi halleder.

Suratı olmayan mahluklar, ancak oturduğu koltuğun üstünden afkurur ve güce biat eden kişiler yarın güç gidince, yüzlerine düşen tükürüklere şükür eder ve haysiyetsiz yaşantılarını devam ettirirler.
Bu memlekette kendini çok büyük adammış zannedip takım elbise ile gezen mahluklar, ağızlarına namlu girdiği zaman ancak merdivenlerde ağlayıp yalvarırlar. Bu memlekette kimin yüreğinin kaç okka geldiğini bilmesi gereken herkes bilir zaten; lakin devlet malını çalan namussuz değil müdür, kral olsa ne yazar.

Makamda kükrediği abileri tenhada ağzına! Payını verir, onlarda zaten üç beş kişi biliyor diye rahat, rahat, yüzsüz, yüzsüz gezmeye devam ederler.
Geçtiğimiz gün Altınova’da çok kıymetli bir büyüğüm kralın şarlatanı, krallıkta şarlatanlık yapar gardaşım, krallık gider şarlatanlık biter dedi. Şarlatanlara selam söyledi.


İnsanların ekmekleri ile oynamak “ŞEREFSİZLİK”   “NAMUSSUZLUK” “ONURSUZLUK” ile aynı eş değerdedir. Bu saatten sonra ben gemileri değil limanı yakarım; hani demedi demeyin gariban insanların, üç kuruş maaş verdiğiniz adam gibi adamalrın ekmekleri ile oynamayın!

Onlar kopardığınız "GODOMANLARA" benzemez!

Ben oynamaya başlarsam bırakın sokakta gezmeyi ailenizin suratına bile bakamazsınız! Oturduğunuz koltuktan memleketin “GODAMANLARINI” koparmaya devam edin, rahat olun onlara zaten fazla, fazla kazandırmaya, pardon kazanmaya devam ediyorlar zaten!

Gariban insanlarla uğraşmayın…
Ne hırsızlığınız kalır ne namussuzluğunuz! Nede kapattırdığınız, yok ettirdiğinizi düşündüğünüz dosyalar! Unutmayın iki kişinin bildiği sır sır değildir.

MHP’nin dava adamları, gereken cevabı verir
Bu gün günümün yarısı bu muhabbetleri dinlemekle geçti. Bulunduğum birçok ortamda hem konuştuk, hem tartıştık! Sadece MHP’li olanlarla değil ama, her görüşten, her partiden sözümüze itibar eden kişiler benimde düşüncelerimi merak ettiği için ne düşündüğümü sordular. Bende kalbimden ne geçiyor ise söyledim sizlerle de paylaşayım istedim.


Milliyetçi Hareket Partisi dün kurulan bir siyasi parti değildir! Bu Parti Mevla’m Nurlar içinde yatırsın Alparslan Türkeş gibi Vatan, Millet sevdalısı bir kişi tarafından çevresindeki kendi gibi dava adamları ile abdestli bir şekilde kurulmuştur. Bu davayı şuanda bu şekilde kutuplaşmalar içerisinde görmek beni derinden üzmektedir.

Fakat dava her şeyin üzerindedir! Çünkü “VATAN” her şeyin üstündedir. Bu dava yolunda dava adamı olmuş bir kişi, aynı dava uğruna bu davayı daha yüksek yerlere taşımak uğruna dava kardeşi ile sadece yarış yapar. Kavga, hakaret, küslük, ihanet gibi sözler bu dava içerisinde olan hiçbir dava kardeşinin aklından dahi geçmiyeceği düşüncesindeyim!

Geçmez de!

Çünkü bu davaya gönül vermiş kişiler için kol kırılır, yen içinde kalır!

Fakat son zamanlarda ilçemizde gayet normal ve olağan geçecek bir seçim için bu tarz sözler ve söylemlerin “OLABİLECEĞİNİ DUYMAK” beni hiç üzmedi!

Çünkü ben bu sözleri ve söylemleri çıkaran ve ortaya atan kişi ve zihniyetlerin amaç ve gayesinin ne olduğunu idrak edebilecek yaş ve tecrübedeyim.

Şunun bilinmesini isterim ki, bu davada ve yarın İlçemizde yaşanacak olan seçimlerde bu davaya gönül vermiş ve çok eski dostlar, bu seçimde o denli “DEDİKODULARIN” cevabını bütün herkese vererek, ilçede “MHP” davasının büyüklüğünü bütün Türkiye’ye göstereceklerdir.

İki adaya da başarılar diler, Mevlamın haklarında hayırlısını nasip etmesini niyaz ederim.
 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom