Erbakan Hoca, Karamürsel'de rahmet ve minnet ile anıldı

Saadet Partisi Karamürsel İlçe teşkilatında düzenlen Erbakanı Anma ve Anlama programı ile Rahmet ve Minnet ile anıldı.

Erbakan Hoca, Karamürsel'de rahmet ve minnet ile anıldı Siyaset

Saadet Partisi Karamürsel İlçe teşkilatında düzenlen Erbakanı Anma ve Anlama programına Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı YENİAD Sanayii ve İşadamları Genel Başkanı Selman ESMERER, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan EJDEROĞLU, Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar KANGEL ve Karamürsel Elazığ Madenliler Derneği Başkanı Önder KAYMAZ katılım sağladı.

Programda İlçe Başkanı Mehmet ÖZALAY açıklamalarda bulundu. ÖZALAY ülkemizin gündemini uzun süredir meşgul eden halk oylaması milletimizi kutuplaştırmakta ve kamplaştırmaktadır. Bunun nedeni liderlerin sert söylemleri ve kendilerinden olmayanları ötekileştirmelerinden kaynaklanmaktadır. Korkmaktayız ki bu kamplaştırma daha önce yaşanan sağ-sol çatışmalarından daha büyük problemlere yol açabilecek pozisyona doğru ilerlemektedir.

Siyasi parti temsilcilerinin sağduyulu hareket etmesi gerekmekte ve teşkilat çalışanlarını karşı tarafı kışkırtıcı eylem ve söylemlerden uzak tutması gerekmektedir, dedi.

ÖZALAY, bu ülkenin sigortası olan, birleştirici gücü olan Milli Görüş hareketinin temsilcilerine bile olmayacak ithamlarda bulunmaktalar. Buradan da anlıyoruz ki ‘’Çatışma değil Diyalog’’ diyen asrın lideri Erbakan Hocamızı anlayamamışlar.

 

Erbakan Hocamızı anlatabilmemiz için;

-Bir siyaset adamı

-Bir bilim adamı

-Bir alim

-Bir devlet adamı

-Bir dava adamı düşünelim, Bu kişiliklerin bir insanda vücud bulmuş halini anlatmaya zamanımız ve kelimelerimiz yetmez.

 

İman ve sadakatte öncü isim Hz. Ebubekir (ra) Allah Rasülune (sav) sorar: Ya Rasulullah ! Saçınızda beyazlar görüyorum. Birden bire ihtiyarladınız, bir derdiniz mi var?

Peygamber Efendimiz (sav) cevap verir. Beni Hud,Vakia ve Mürselat Sureleri ihtiyarlattı. Hud Suresinde Resulullah (sav) ve Onun şahsında tüm Müminlere bir çok emirle birlikte ‘’Emrolunduğun gibi dosdoğru ol! ‘’ esası emredilmiştir.

Bu doğruluk Cenab-ı Hakkın çizdiği istikametti, tavizsiz İslam’dı. Resulullah (sav) Rabbimizin emir ve yasaklarına riayette acaba bir kusur mu işlerim, istikametten saparmıyım derdiyle dertleniyor ve ihtiyarlıyordu.

Son yarım asırda bu istikamet şuurunu ümmete, Merhum Liderimiz ERBAKAN Hocamız ve Milli Görüş hareketi kazandırdı. Kur’andan, Sünnetten ve Peygamberlerin mücadelerinden anlıyoruz, diyerekten konuşmalarını bitirdi.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom