Arsası yağmalanan vatandaş yardım istedi

Karamürsel'de akıl almaz olay, ilçenin en merkezi yerin'de kaçak olarak dökülen 26 kamyon hafriyattan kimsenin haberi yok, haberi olan yetkililerininde kaldırmaya kudreti yok.

Arsası yağmalanan vatandaş yardım istedi Karamürsel Haber

Karamürsel'de akıl almaz olay!

İlçenin en merkezi yerin'de kaçak olarak dökülen 26 kamyon hafriyattan kimsenin haberi yok mu? 

Haberi olan yetkililerininde, kaldırmaya kudreti yok mu?

3 aydır canla, başla mücadele veren Ferhat Kısacık, isimli vatandaş bu memleketin bir sahibi yok mu?

Bu memleketin kolluk güçleri yok mu?

Nasıl bu kadar rahat ve uursamaz bir şekilde vatandaşın arsasına hafriyat dökülebiliyor?

Bunları bir denetleyen, kontrol eden yok mu?

Diyerek serzenişte bulundu!

Olay 4 Temmuz Mahallesi cezaevi üzerin'de bulunan 3 dönüm 763 metrelik tapulu arazisinin harfiyatçılar tarafından yağmalandığını iddia etti.

Ferhat Kısacık, isimli vatandaş kendisinin her hangibir bilgisi olmadan ve izin alınmadan yaklaşık olarak 24 veya 26  kamyon hafriyat'ın tapulu arsasına döküldüğünü iddia etti.Kısacık'ın iddiasına göre arsasına hafriyatın Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (İSU) bağlı müteahhit firma tarafından döküldüğünün bilgisini aldığını söyleyen Kısacık, benim tapulu yerimin hemen karşısın'da İSU’ya ait bir su deposu inşaatını yapan firma buradan çıkardığı toprağı benim arsama dökmüş olduğunu öğrendim.

Hafriyatın kaldırılması için müteahhit firma yetkilileriyle görüştüm suçlarını kabul ederek bana hemen kaldıracaklarını bildirdiler fakat aradan 3 ay'dan fazla ir süre geçmesine karşılık ve defalarca aramama rağmen dökülen toprak arsamdan alınmadı.

Yetkililerden'de yardı istedim fakat kimse sesimi duymadı! Bu memlekette bunları denetliyen, bunlara ceza yazabilecek ve yaptırım uygulayacak bir makam mevkii yokmu anlamış değilim. Benim elimden gelen sadece bu Devlet büyüklerimizi göreve tavet ediyorum dedi.

 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom