Karamürsel'de muhteşem konser

 18 MART Çanakkale Şehitleri Haftası nedeniyle ilçemizde düzenlenen etkinlikte, Karamürsel Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Çanakkale zaferini anmak için konser düzenlendi.

Karamürsel'de muhteşem konser Karamürsel Haber

18 MART Çanakkale Şehitleri Haftası nedeniyle ilçemizde düzenlenen etkinlikte, Karamürsel Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından Çanakkale zaferini anmak için konser düzenlendi.

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konserde birbirinden güzel halk müziği eserleri seslendirildi.

Karamürsel Belediyesi Türk Halk Müziği korosu Şef Yılmaz Vonal önderliğinde 20 kişilik bir koro ekibi salonu dolduran davetlilere müzik ziyafeti verdi.

İsmail Yıldırım Koro Şefi Yılmaz Vonal’a teşekkür ederek tüm ekip adına çiçek takdimi sonrasın'da sahnede misafirlere ve kora üyelerine hitaben konuşma yapan Yıldırım,‘’ 18 MART Çanakkale Şehitleri Haftası nedeniyle burada bu büyük gösteriyi hazırlayan başta koro şefimize ve onun nezdinde bütün koradaki arkadaşlarımıza ve saz arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız elinize, ağzınıza ve yüreğinize sağlık’’ dedi. Karamürsel Esnaf Odası Başkanı İsmail Aydın ve Ziraat Odası Başkanı Memduh Birinci’de Şef Yılmaz Vonal’a çiçek takdim etti.

Koro, “Arzu Edersiniz”,ve “TÜRKİYEM” adlı türkülerin seslendirilmesinin ardından sona erdi.

18 MART Çanakkale Şehitleri Haftası nedeniyle Türk Halk Müziği Korosunun seslendirdiği türkülerle davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Konsere Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım,CHP Meclis üyesi Ahmet Çalık, AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, MHP İlçe Başkanı Çetin Öksüz, AKP SKM Başkanı Mecit Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri,  Kent Konseyi Başkanı Mesut Çalık, daire ve oda başkanları ile vatandaşlar katıldı.

ÇANAKKALE

Çanakkale özeldir ,
Ayna gibi güzeldir.
Ne kadar şehit verdik,
Ama yine biz kazandık.
Kaderimizde olur muydu ulaşmak bu güzel ülkeye,
Karadenizden esti geldi .
Adı Mustafa Kemal idi,
Layık mıyız şimdi biz bu güzel ülkeye.
Ey atam rahat uyu,izindeyiz.

BAYRAĞIM

Şehit kanlarıyla, vermişim rengini,
Gökten Ay'la-Yıldızı koparmışım;
Yüreğimi koymuşum sana, yüreğimi;
Birde vatan sevgimi
Dalgalan ey şanlı Bayrağım;
Sen dalgalan, ben coşayım,
Uğruna destanlar yazayım!

Delikanlımın damarındaki kansın,
Sen, cansın, canansın.
Yansın, bu yürekler sana yansın;
Vatan aşkıyla yansın
Dalgalan ey şanlı Bayrağım;
Sen dalgalan, ben coşayım,
Uğruna destanlar yazayım!

Sevgisin, Mutluluksun, Umutsun;
Aşksın, Destansın, bulutsun;
Sen bensin, Benliğimsin
Sana, canım feda olsun!
Dalgalan ey şanlı Bayrağım;
Sen dalgalan, ben coşayım,
Uğruna destanlar yazayım!

ÇANAKKALE ZAFERİ SÖZLERİ

* Benimle beraber burada muharebe eden bütün askerler kesin olarak bilmelidir ki bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım. (Mustafa Kemal Atatürk)

* Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur. (Mustafa Kemal Atatürk)

* Harpte iki meş'um (uğursuz) şey vardır. Bunlardan biri taş duvara körükörüne yüklenmek, diğeri kuvvetleri birtakım ayrı ve bağlantısız harekata dağıtıp körletmektir. Biz bu iki ahmaklığı yapmanın tehlikesiyle karşı karşıyayız. (İngiliz Başbakanı Asquith)

* Ordunun yardımı olmaksızın Filo'nun başarı sağlayabileceği ümidine kapılmıştım; fakat şimdi bu işte müşterek bir harekatın zorunlu olduğunu anlıyorum. (Churchill)

* Türkler, Çanakkale'yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir. (Churchill)

* Bu Türk kıtaatının cesaret, metanet ve se'bat cihetiyle takdir ve senaya liyakati, her şüphenin fevkinde bulunmuştur. Donanmasının ateşiyle de, en müessir surette muavenet gören pek cesur bir düşman taarruzlarına karşı sayısız muharebelerde bu kıtaat mevkilerini muhafaza etmişlerdir. (Alman Generali Uman von Sanders)

* Avrupa'da hiçbir asker yoktur ki, bu ifadenin altını çiziyorum, * Türklerle mukayese edilebilsin. Almanların müdafaada gayet iyi oldukları kabul olunabilir. Fakat siperlerde onlar dahi Türklerle kıyas edilemez. Misal olarak Gelibolu'yu zikretmek isterim. Orada bizim gemi ateşlerimizle büyük zayiata uğrayan kıtalar, Türk olmasalardı. Yerlerinde kalamaz ve derhal değiştirilirlerdi. Halbuki, Türkler, bütün muharebe müddetince yerlerinde kaldılar. (General Tawshend)

* Çanakkale Boğazı'ndaki Türkler ve Almanlar da 18 Mart'ı aralıksız takip eden sessiz günler, şaşkınlık ve sonra da, büyük bir sevinç uyandırdı. Moral, son derece yüksekti. Kaleler ve tabyalardaki hasar da kolaylıkla giderilmiş olmakla beraber, ağır bataryaların cephane durumu-ciddiyetini koruyordu. (Robert Rhodes James)

* Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir. Hali kurtardı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedi yaptı. (Sami Paşazade Sezai)

* Zafer, "zafer benimdir" diyebilenindir,

* Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez.

* Zaferin büyüklüğü, savaşın çetinliği ile ölçülür.

* Zafer, barışın en kısa yoludur.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom