Karamürsel'de Çanakkale Şehitleri Törenle Anıldı

Karamürsel'de yapılan tören ile 18 Mart Çanakkale Şehitleri rahmet ve minnet ile anıldı. Atatürk Anıtı önünde başlayan tören;

Karamürsel'de Çanakkale Şehitleri Törenle Anıldı Karamürsel Haber

Karamürsel'de yapılan tören ile 18 Mart Çanakkale Şehitleri rahmet ve minnet ile anıldı. Atatürk Anıtı önünde başlayan tören; Karamürsel Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı,Siyasi Parti mansupları ve Vatandaşlar, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri adına Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam edildi.

Atatürk Anıtı önündeki programın ardından Karamürsel Alp Anadolu Lisesi tarafından Karamürsel Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen törene geçildi.

Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde yapılan törende Karamürsel Alp Anadolu Lisesi Okul Müdürü Erkan Mavi'nin günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yaptı.

Programda okul öğrencileri tarafından oratoryo ve Çanakkale türküleri seslendirildi.

Programın sonunda 18 Mart Çanakkale Zaferi 102. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım,Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran tarafından ödülleri verildi.

Karamürsel'de 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma programına Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran, AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, CHP Meclis Üyesi Ahmet Çalık, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Oda Başkanları, STK’lar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom