Bebekli Anneler İsmail Yıldırım'a seslendi;sizde çocuk büyüttünüz

Karamürsel'de özellikle bebeği olan annelerin ortak bir sıkıntısı var. Bebekleri ile beraber girecekleri bir tuvaletin olmaması ve en önemlisi

Bebekli Anneler İsmail Yıldırım'a seslendi;sizde çocuk büyüttünüz Karamürsel Haber

Karamürsel'de özellikle bebeği olan annelerin ortak bir sıkıntısı var. Bebekleri ile beraber girecekleri bir tuvaletin olmaması ve en önemlisi Karamürsel'in eşsiz güzellikte olan sahil bandında gezmeye çıktıkları zaman minik bebeklerini emzirecekleri ve bakımlarını yapacakları hiç bir yer olmaması özellikle bebeği ve küçük çocuğu olan annelerin en büyük sorunu.


Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'ında çocuklarının olduğunu ve bu sıkıntının ne denli önemli olduğunu kendisininde tahmin edebileceklerini düşündükleri, anneler çok acil bir şekilde yardım bekliyorlar.


EN AZINDAN ÇAY BAHÇELERİNE

Küçük çocuk sahibi anneler en azından sahil şeridinde bulunan çay bahçelerinin küçücük bir bölümünde bebek bakım odası ve bebeği olan anneler'in rahat girip ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir tuvalet olmasını istiyorlar.


MİNİBÜSE BİNEMİYORUM
Gazetemize ulaşan başka bir şikayet mesajını ise mağdur bir anne şunları yazmış  "Merhaba hayırlı akşamlar.Bugün başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum sizlerle. Aslında sadece bugün değil sürekli yaşadığım bir durum 2 aydır denilebilir neredeyse...yaşadığım yerde bebekli minibüse ne binebiliyorum nede gidip bir çay bahçesinde oturtabiliyorum...

Şehir içine bindiğimde ya bebek arabasından bebeğimi çıkartmamı söylüyorlar ya hiç bir şey söylemeyip yoluma devam ediyorum yada bindiğim gibi geri iniyorum.Neden?Neden bebekli anneler bu sorunu yaşıyor her yere taksi ile gidilecek diye bir kaide mi var?

Belki param yok?

Yok hayır her kez taksiye binmek zorunda mı?ilk bindiğim minibüsçü hiç bir şey demeden götürdü dönüşte ki bebeği kucağınıza alın uyarısı verdi ben minibüsün içinde bebeğimi pusetiyle birlikte çıkartıp oturma yerine koydum ama ne zorluklarla ya düşseydik...

Ya hep alın sıkıntısız ya hiç almayın minibüsü durdururken strese giriyorum acaba alacakmı diye.Neden çünkü bebek arabam var.Bir diğeri ise koca sahil boyunca duran çay bahçeleri neden bir bebek bakım odası yok?çocuğum acıkıyor nerede emzireceğim?

Çay bahçesinde o kadar insanın içinde mi?

Yada sahilin ortasında mı?İnanın dışarı çıkmamız bir sorun haline geldi bu yazıyı niye mi burada paylaşıyorum ilgili birimlere daha tez vakitte yayılsın ulaşsın diye...

Lütfen bebekli annelere gereken hassasiyet gösterilsin...(Bu ara yaşadığım sorunu sizlerle de paylaşmak istedim bu benim için önemli 3 aylık çocuğum ile dışarı çıkamaz hale geldik bu sebeplerden dolayı sizde duyurulması için yardımcı olursanız çok sevinirim kolay gelsin)     

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom