Orman Haftası coşku ile kutlandı

Karamürsel Ahmet Gazanfer Bilge İlkokulu'nun düzenlediği ‘’ Orman Haftası’’ programı kutlamaları Dereköy’ de kalabalık bir katılım ile yapıldı.

Orman Haftası coşku ile kutlandı Yaşam

Karamürsel Ahmet Gazanfer Bilge İlkokulu'nun düzenlediği ‘’ Orman Haftası’’ programı kutlamaları Dereköy’ de kalabalık bir katılım ile yapıldı.

Orman Haftası Kutlama Programına Kaymakamı Ahmet Narinoğlu,İsmail Yıldırım,  Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, Kızılay Genel Merkez Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, STK temsilcileri, okul müdürleri ile öğrenciler ve velileri katıldı.

Orman Haftası'nın açılış ve selamlama konuşmalarını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’ın ardından, Karamürsel Kızılay Şube Başkanı Yusuf Ziya Alemdar ise önce protokolü selamladıktan sonra günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Ardından İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu;bu güzel günü düzenleyen Kızılay ve Ahmet Gazanfer Bilge İlk Okuluna teşekkür ederek, Hazırlıkların yapılmasında Maddi ve Manevi emeği geçen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından düzenlenen halk oyunları, şiirler ve foklör gösterileri gerçekleştirildi.

Orman Haftası kapsamında yapılan ilkokullar arası Şiir, Resim ve Müzik yarışmasında ödülleri vermek üzere Sahne davet edilen Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat çakır ödül töreninden sonra öğrenciler ile birlikte araziye dağılarak 250 adet Fıstık Çam’ını fidanı ekerek doğa ile buluşturdular.

Program sırasın'da küçük çocukların ilgi gösterdiği İsmail Yıldırım çocuklarla bol, bol zaman geçirip ağaç diken Yıldırım, çocuklar nasıl bizim geleceğimiz ise bu diktiğimiz ağaçlarda onların geleceğidir diyerek, ormanların korunup, kollanması için daha dikkatli olunmalıdır dedi.

KIZILAY YEMEK DAĞITTI

Program sonrasın'da kızılaytarafından katılımcılara hazırlanan yemekler dağatılarak, program sonlandırıldı.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom