Fikri Işık'tan Karamürsel Müjdesi

Allah’a şükürler olsun yeni bir sağlık merkezini hayata geçireceğiz. Göreve geldiğimiz günden bugüne birçok sağlık merkezini hizmete aldık. Karamürsel Devlet Hastanesi’nin de yapımını çok yakında inşallah tamamlayacağız.

Fikri Işık'tan Karamürsel Müjdesi Karamürsel Haber

Açılış törenine soğuk hava damga vururken, Halıdereliler açılış törenine gelerek, Halıdere için önemli olan Fizik Tedavi Merkezlerine sahip çıktı. Törene Bakan Işık ve Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gülle, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Mili Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Muhyettin Yıldırım, Muhtarlar, STK ve Oda başkanları ile daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Ergüney, “Bölgemize önemli katkılar sağlayacak

Açılış törenine 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. İlk konuşmayı Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, yaptı. Ergüney, “Halıdere’de bugün açılışı yapmakta olduğumuz bu güzel fizik tedavi merkezinin açılışına katılım sağladığınız için teşekkür ediyoruz. Kocaeli güzel bir modeli uyguluyor. Çok güzel işler yapıldı. Hakikaten Gölcük’te eksiklik olduğunu biliyorduk. Halıdere’de Bakanlığımız ile yaptığımız ortak çalışma sonrasında bu güzel merkezi buraya kazandırdık. İki bölümden oluşacak. Bir bölümde fizik tedavi hizmeti verilecek. Hastalarımız gerekiyorsa evlerinden alınacak. Rehabilitasyon hizmetlerimiz olacak. Tesisimizin ikinci bölümünde Toplum Ruh Sağlığı hizmetleri verilecek. Hastalara çeşitli terapiler sağlanacak. İnşallah bu tesisimizin hem ilimize hem bölgemize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum” dedi.

Ellibeş, “Halıdere’yi canlandıracak önemli bir proje”

Başkan Ellibeş, “17 Ağustos 1999 Gölcük için bir milat. Gölcük üzerinden depremin merkez üssü olmak nazarında önemli bir durum işgal etmekte. 18 yıl içinde Gölcük halkıyla depremin enkazından filiz gibi doğduk.Tabi ki de bu süre içerisinde çalışmalarımız kolay olmadı. Senkronize çalışmalarımızla bugün Gölcük’te günlük yaşamdan etkilenmeden çalışmalarımız sürmektedir. Halıdere özeline baktığımızda burası depremden önce Körfezimizin incisi olan bir yerdi.Bu güzel beldeyi yeniden canlandırılması adına yeniden yapılandırılması içersinde böylesine güzel bir proje hazırladık. Bu projemize destek veren Bakanlığımıza, Kocaeli Büyükşehir Belediyemize teşekkürler ediyoruz. Bu konuda sorumluluk üstlenmiş sağlık ekibiyle güzel bir proje oldu. Bugüne baktığımızda Halıdere için çok önemli bir yatırımın hayata geçtiğini görüyoruz. Halıderelilerde bu projeye oldukça destek verdi. Halıderelilere de sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu güzel merkezimizin bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Şeker, “Eskiden istikbal ve huzur yoktu, böyle hizmetler yapılamıyordu”

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, yaptığı konuşmada şu sözleri dile getirdi: “Bu güzel merkezimin hayat geçmesini oldukça önemli bulduğumu belirtmek istiyorum. Bugün hava soğuk bir konuyu belirtmek istiyorum. Böyle soğuk hava olan bir gün yaşlı bir amcayla muhabbet etmiştik. O yaşlı amca bana 2001 yılında Dilovası’nda gelinimi doğum yapmak üzere hastaneye götürmüştük. Hastaneye geldiğimizde gelen faturayı gördüğümüzde hastanenin Başhekimine bu faturayı ödeyemeyeceğimi söylemiştim. Hastane başhekimi bize para ödenmeden gelinimi çıkartmayacaklarını ifade etmişti. Ben de o yerin en büyük mülkü amirinden, sağdan soldan topladığım para ile gelinimi hastaneden çıkarttım demişti. Sen bana bunları anlatma ben bu olayları yaşadım vekilim demişti. Sağlık hizmetlerinde nereden nereye geldik. İşte bu ülkede istikbal ve huzur olunca bu hizmetleri yapıyoruz. Eskiden istikbal ve huzur yoktu, böyle hizmetler yapılamıyordu. Bu merkezin hayata geçmesinde başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve bu merkezde emeği olan herkese teşekkür ediyor, merkezin Halıdere’ye ve bölgeye önemli katkılar sağlamasını diliyorum” dedi.

Vali Güzeloğlu, “Bizler insanlarımızı mutlu etmeyi hedef sayıyoruz”

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Özellikle Halıdere, Gölcük ve İzmit halkı için çok büyük katkı sağlayacak bu merkezin açılışına katılmaktan mutluluk duyuyorum. Büyük bir dönüşüm yaşıyoruz. Özellikle zihinde başlayan bu değişim. Temel hizmet alanlarında hissettiren, 2023 hedefinde Türkiye’yi dünya da öncü ülke konumunu getirmek. İnsanı hizmeti ibadet sayan ve devletin insan için yaşayacak olan bir aklı hayata geçirmek. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanlarımız olmak üzere bu aklı ortaya koyan hizmet anlayışını bizlerde sizlere getiriyoruz. Bizler insanlarımızı mutlu etmeyi hedef sayıyoruz. Sadece Gölcük için hayata geçirilen hayal edilemeyecek kadar büyük hizmetlerimiz var. Sizin için her zaman yapacağımız bir şey vardır sloganıyla sizlere hizmet vermeye devam edeceğiz. Sizlere bir anne şefkatiyle bakıyoruz. Bu coğrafyanın her köşesinde vatandaşın evine mobil ekipler göndererek sağlık hizmeti sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Fizik Tedavi Merkezi ve Ruh Sağlığı Toplum Merkezi’nin bölgemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Işık, “Kocaeli hak ettiği sağlık hizmetini alıyor”

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Böylesine soğuk bir günde gösterdiğiniz sıcak ilgiden dolayı her birinize teşekkür ediyorum. Çok güzel bir hizmeti sizlere sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Ancak kaybedildiğinde değerinin çok iyi anlaşıldığı bir olgudur sağlık. Allah’a şükürler olsun yeni bir sağlık merkezini hayata geçireceğiz. Göreve geldiğimiz günden bugüne birçok sağlık merkezini hizmete aldık. Karamürsel Devlet Hastanesi’nin de yapımını çok yakında inşallah tamamlayacağız. Baktık ki Gölcük’teki hastane binası buraya yetmiyor. 200 yataklı hastanenin ihalesini yaptık. Fakat mevcut hastane hizmete devam ederken, bizler yeni yer aradık. 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında askeri hastaneler sağlık bakanlığına geçti. Askeri Hastanenin de çok eski binaları var. Bizler dedik ki güvenlik açısından askeri içersinde sağlık hizmetinin zorluğunu gördük. Gelin sizlere yepyeni sizin sağlık hizmetinizi sağlayacak, Gölcükümüzü yeni bir hastaneyle daha buluşturalım. Yüzbaşılar bölgesinde 52 dönüme çıkardığımız, Migros’un bulunduğu alana 200 yataklı hem donanmaya hem de Gölcük ve Kocaeli’nin tamamına hizmet verecek hastanenin yapılacağı kararını aldık. Ulaşım yoğunluğunu da göze aldık. Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile hastane inşa edilirken, o bölgede ulaşım sorunu çözecek köprülü kavşak yapımına başlanılacak. Eski binaların hepsini yıkıyoruz. İnşallah Derince Araştırma Hastanesine baştan başa yeniliyoruz. Önüne de ağaçları kesmeden sağlık park yapılacak.

“Yeni hastaneler inşa edeceğiz”

Çayırova’da hiç hastane yoktu. 127 bin nüfus oldu. Şimdi oraya da yeni hastane yapacağız. Darıca Farabi Hastanemizi de yenileyeceğiz. Bir çok sağlık merkezlerini Kocaeli halkı ile buluşturacağız. Kocaeli 2002 yılından bugüne çok fazla sağlık hizmetini aldı, bundan sonra da almaya devam edecek. Sizler hizmetlerin en güzeline layıksınız. Bugün hizmete girecek olan Fizik Tedavi Merkezimiz ile Halıdere Kocaeli’nin cazibe merkezi haline gelecek. Esnaflara olumlu katkılar sağlayacak. Hayırlı ve Uğurlu olmasını diliyorum. Değerli Halıdereliler Türkiye istikrarı yakaladığı dönemlerde büyük hamleyi sağlamıştır. Bizler de bu istikrarı sağlıyoruz. Ancak Türkiye ne zaman istikrarını kaybettiğinde ne yazık ki yerinde saymaya devam etti. İnşallah sizler 16 Nisan’da istikrarı devam ettirme noktasında sandıkta oylayacaksınız. Şu anda oluşan çift başlıklı yönetimi yok etsin, istikrarı sağlasın.Bakınız ben şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nin 63. Milli Savunma Bakanıyım. Amerika Birleşik Devletlerinde 240 yıllık tarihinde 45. Başkan yönetiyor. Ben inanıyorum ki 16 Nisan’da en güzel kararı vereceksiniz. Bizler sizler için çok daha güçlü bir Türkiye bırakabilmek amacıyla gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Proje 1 milyon TL’ye mal oldu

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’ne Gölcük İlçesi Halıdere Körfez Mahallesinde, Mülkiyeti Gölcük Belediyesi’ne ait, arsa alanı 1006 m2 toplam kapalı alanı 2050 m2 olan eski Halıdere Belediye Binasında Fizik Tedavi Merkezi (FTR) ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) hizmetleri sunulması planlanmaktadır. Proje 1 milyon TL’ye mal oldu.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom