Nerede Oy Kullanacağım? YSK Seçmen Sorgulama Sistemi

YSK'nın seçmen sorgulama sisteminnden, nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. 16 Nisan'da yapılacak referanduma sayılı günler kaldı.

Nerede Oy Kullanacağım? YSK Seçmen Sorgulama Sistemi Bölgesel

Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama işlemi ile vatandaşlar referandumda nerede oy kullanacağını öğrenebiliyor. E-Devlet üzerinden sorgulama yapılabiliyor. 
 

YSK SANDIK SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?


Yüksek Seçim Kurulu ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilecek olan YSK sandık sorgulama işlemi, vatandaşların seçime hangi merkezlerde gireceğine ilişkin bilgi veriyor. 

Sandık sorgulama için YSK'nın verdiği adresten giriş yapmanız gerekiyor.
 

YSK, TRT'DEKİ REFERANDUM KONUŞMA TARİHLERİNİ AÇIKLADI


Yüksek Seçim Kurulu (YSK), anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında TRT'deki konuşmaların 9-15 Nisan tarihlerinde yapılmasına karar verdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, radyo ve televizyonda konuşma hakkını kullanabilecek siyasi partiler TBMM'de grubu bulunan AK Parti, CHP, HDP ve MHP olarak sıralanıyor.

 

YURTDIŞINDA REKOR OY KULLANILDI


16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylaması için oy verme işleminin önceki gün başladığı 6 Avrupa ülkesinde toplam 37 bin 782 seçmen oy kullandı. Avrupa'daki seçmenler Almanya'da 13, Fransa'da 6, Avusturya ve İsviçre'de 3'er, Belçika'da 2 ve Danimarka'da 1 olmak üzere toplam 28 temsilcilikte sandık başına gitti. Toplam 2 milyon 895 bin seçmenin bulunduğu yurtdışında oy verme işlemi 9 Nisan'a kadar sürecek. 1 Kasım 2015 genel seçimleri için ilk gün 10 bin seçmen sandığa gitmişti.


Oy vereceğiniz sandığı öğrenmek için HEMEN TIKLAYIN! 

NOT : SAYFA YOĞUNLUKTAN GEÇ AÇILABİLİR LÜTFEN BEKLEYİNİZ...

Karşınıza çıkan ekran görüntüsü şöyle olmalı; 


1 KASIM'I 4'E KATLADI


1 Kasım seçimlerinin ilk gününde yurt dışı temsilcilikler ve gümrüklerde 10 bin kişi sandık başına gitmişti. Referandum anketinin ilk gününde ise 38 bin kişi sandık başına gitti.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom