Fatma Kaplan Hürriyet'den Karamürsel çıkarması

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Karamürsel CHP Teşkilatının düzenlediği hayırlı olsun ziyaretlerine katıldı.

Fatma Kaplan Hürriyet'den Karamürsel çıkarması Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Karamürsel CHP Teşkilatının düzenlediği hayırlı olsun ziyaretlerine katıldı.


CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve CHP Karamürsel İlçe Başkanım Şinasi Yazar, İlçe Kadın Kolları Başkanım Hamiyet Arslanbay Eraslan, Meclis üyelerimiz Ahmet Çalık, Orhan Demirer, Ali Kara ve partililerimizle beraber Karamürsel'de halkla buluşarak16 Nisan’da gerçekleşecek olan referandum ile ilgili bilgi verdi.


Karamürsel Merkez ve Köylerin ‘de konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, referandumda “HAYIR” çıktığında CHP’nin iktidar olmayacağını ifade ederek, “Sandıktan hayır çıkarsa artık gerçek sorunları konuşmaya başlayacağız. Herkes kendi geleceğine oy verecek. Hayır diyenlere iktidar tarafından ciddi bir baskı var. Ama milletin iki tarafı da dinlemesi lazım. Bu tür metinler Türkiye’ye ne getirir ne götürür iyi bilinmesi gerekiyor. Bir anayasayı değiştirdiğiniz de ülkeye yanlış sonuçlar doğurduğunda pardon deme lüksünüz olmaz. Bu işin şakası yok. Bu tür oylamalarda yanıltıcı bilgiler olmamalıdır.

Bu anayasa ile birlikte insanların karşısına gelecekte çıkacak sorunların önüne geçmeliyiz. Evet diyen de, hayır diyen de bizim vatandaşımız. Madem hayır diyenleri hapse atacağız o zaman neden sandık koyuyoruz? Hiç kimse vatandan daha fazla sevilmemeli. Bu anayasa Türkiye’nin sorunlarını asla çözmeyecek. Terör işsizlik yoksulluk gibi sorunları es geçecek” dedi.
Referandumda vatandaşın tercihine sunulacak olan anayasanın çok acemi ve amatör bir şekilde yazıldığına da dikkat çeken Milletvekili Hürriyet, “Birinci sınıf hukuk öğrencisi daha iyi anayasa yazardı. Diyelim Cumhurbaşkanı hasta oldu ya da görevini yapamaz duruma getirildi. Bu durumda yönetim boşluğu nasıl giderilecek, hangi başkan yardımcısı, hangi yöntemle başkanlık edecek, seçilmemiş bir kişinin başkanlık etmesi durumunda Seçilmiş bir meclisi feshetme yetkisine kadar sınırsız yetkiyi kullanacak olmasından dolayı yaşanacak krizler nasıl aşılacak, başkan yardımcıları ile bakanlar arasında yaşanacak muhtemel yetki kargaşası nasıl önlenecek hiç düşünülmemiş.

Pratikte konuşması çok kolay, ama bunun anayasada olmaması ülkeyi karanlığa sürükler. Başkan vefat ettiğinde hangi başkan yardımcısı başkan olacak. O başkan yardımcısının FETÖ sevgisini içinde gizlemiş biri olmadığını nereden bileceğiz. Sonuçta cumhurbaşkanı yaverlerinin bile hain çıktığı bir ülkede yaşıyoruz. Cumhurbaşkanının partilisinin il başkanı ile vali arasında tartışma çıkarsa ne olacak?

Biz kimin dediğini dinleyeceğiz. Ya da siz gidip kimin kapısını çalacaksınız? Ya da oy verdiğiniz cumhurbaşkanı başka partiden, meclisin çoğunluğu başka partiden olursa ne olacak? Devleti muhalefet mi yoksa cumhurbaşkanı mı yönetecek?” diye konuştu. Karamürsel'de sevgi ile karşılanan Hürriyet, vatandaşlar ile bol, bol sohbet ederek, halkın kafasında bulunan soruların cevaplarını verdi.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom