Karamürsel'de vatandaşı çileden çıkartıyorlar

İlçemizde son zamanlar'da Motosiklet ve otomobil sürücülerinin çıkardığı ses ve trafik kurallarına uyulmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Karamürsel'de vatandaşı çileden çıkartıyorlar Polis

HEM SÜRÜCÜLER HEM DE VATANDAŞLAR TEDİRGİNLİK YAŞIYOR

Cadde ve sokaklarda yüksek sesli otomobil ve motosikletlerin çevreyi rahatsız etmesine tepki gösteren vatandaşlar önlem alınmasını istedi. Motosiklet sayısının bir hayli fazla olduğu Karamürsel’de otomobil sürücüleri ve vatandaşlar yaşanan gürültü kirliliğinden bir hayli dertli. Kasksız bir şekilde trafiğe çıkarak tehlikeli sollamalara giren motosikletliler diğer sürücüleri ve vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor.

“KORKU DOLU ANLAR YAŞATIYORLAR”

Özellikle pizza ve servis motosikletleri tehlike saçıyor.Hiçbir kuralı umursamadan kelle koltukta trafikte cirit atan motosiklet sürücüleri zaman, zaman da egzozdan çıkarttıkları adeta patlamayı andıran seslerle evinde istirahatta olan vatandaşlara korku dolu anlar yaşatıyor. Hem kendini hem de başkalarını tehlikeye sokan motosiklet sürücüleri için vatandaşların ortak tepkisi ‘birilerinin artık bu gürültü kirliliğine dur demesi gerekiyor’ yönünde oldu.

VATANDAŞLAR BÜYÜK KORKU YAŞIYOR

İlçe merkezinde özellikle akşam saatlerinde cadde ve ara sokaklarda egzozları çıkarılmış otomobil ve motosikletlerin yüksek ve rahatsız edici sesi vatandaşı canından bezdirirken, konu hakkında görüş bildiren vatandaşlar, “Bu kişileri kimler nasıl denetliyor?

Bu motosiklet egzozlarının ayarlanmasına kimler nasıl izin veriyor?

Bu uygulama yasak ise neden bunlar ilçenin muhtelif mahallelerinde cirit atıyor?

Bunlarla ilgili uygulama kararı ve denetim kararı çıkarılamıyor mu?

Evimizde yada balkonumuzda otururken abartı egzozlardan dolayı hem bizler hem de çocuklarımız yüksek ses yüzünden büyük korku yaşıyoruz” serzenişinde bulundular.

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom