Karamürsel’de Polis Günü kutlamaları yapıldı

Karamürsel’de Türk Polis Teşkilatı’nın 172. yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.Emniyet Teşkilatı’nın 172. yıl dönümü nedeniyle Karamürsel'de

Karamürsel’de Polis Günü kutlamaları yapıldı Polis

Karamürsel’de Türk Polis Teşkilatı’nın 172. yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Emniyet Teşkilatı’nın 172. yıl dönümü nedeniyle Karamürsel Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.

Törene İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, şube müdürleri ve polisler katıldı. Karamürsel’de düzenlenen tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’nda ki tören sona erdi.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu bir mesaj yayınladı.

Vali Güzeloğlu’nun mesajı şu şekilde:

 

Huzur ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 172’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

10 Nisan 1845 yılında kurulan ve milletimizin huzur ve emniyetinin güvencesi olan Türk Polis Teşkilatımız; halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri yerine getirmenin yanı sıra, ülkemizin huzur ve güven ortamının tesisinde de büyük rol üstlenmektedir. Görevini fedakârca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde yürüten Türk Polis Teşkilatı, hiç şüphe yok ki gücünü halktan ve kanunlardan almaktadır.

Toplumsal barışımızın teminatı olan polis teşkilatımız, günümüzde personel, araç, gereç ve teknik donanım açısından da dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline gelmiştir. Tüm bu yapısal değişikliklerin ve teknolojik iyileşmelerin ötesinde aslında Türk Polisi’ni en güçlü kılan faktör milletin içinden çıkması, milletin değerleriyle buluşması ve millete ait olmanın gururunu en yüce değer olarak taşımasıdır.

Polis teşkilatımızın mesleğine duyduğu inanç ve saygı, devletimizin temel kurumlarıyla varlığını devam ettirmesi, suç ve suçlularla mücadelede, vatandaşımızın polisin yanında olması, gerekli toplumsal desteğin sağlanması da büyük önem taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Emniyet Teşkilatımızın 172’nci kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutluyor, canından aziz bildiği vatanı uğruna canlarını veren kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, görevleri başındaki tüm emniyet mensuplarına sağlık ve başarılar diliyorum.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom