Karamürsel Cuma Pazarın'da fiyatlar düşmeye başladı

Yurt genelinde soğuk hava ve etkili olan kar yağışı Pazar tezgahlarındaki meyve ve sebzelerin fiyatlarını artırırken, havaların ısınmasıyla birlikte pazarlara ucuzluk gelmeye başladı.

Karamürsel Cuma Pazarın'da fiyatlar düşmeye başladı Yaşam

Yurt genelinde soğuk hava ve etkili olan kar yağışı Pazar tezgahlarındaki meyve ve sebzelerin fiyatlarını artırırken, havaların ısınmasıyla birlikte pazarlara ucuzluk gelmeye başladı.

Kocaeli genelinde soğuk hava ve etkili olan kar yağışı Pazar tezgahlarındaki meyve ve sebzelerin fiyatlarını artırırken, havaların ısınmasıyla birlikte pazarlara ucuzluk gelmeye başladı.

Soğuk havanın etkisini kaybetmesi ve ülke genelindeki havanın mevsim normallerine dönmesi ile birlikte pazardaki meyve ve sebze fiyatları da düşmeye başladı. Bu hafta Cuma Pazarı’na çıkan vatandaşlar kış fiyatlarından sonra bahar mevsiminde fiyatları görünce büyük mutluluk yaşadı.

Mart ayında kilosu 8 liraya kadar yükselen biberin fiyatı bu hafta 5 liraya kadar düşerken, özellikle soğan, sarımsak, nane ve maydonuz gibi yeşillerin fiyatında büyük ucuzluk yaşandı.

Haftalık pazar alışverişini yapmaya gelen ev hanımı Emine Ünal, pazar alışverişi için 50 liralık bütçesi olduğunu fakat kış mevsiminde bu para ile her ihtiyacını alamadığını anlatarak, “Şuanda kış fiyatlarına göre fiyatlar düşmüş. Kışın bu para alışverişimize yetmiyordu ancak şuanda bu para ile mutfak ihtiyacımızın büyük bir bölümünü alabildim, diyebilirim” dedi.

Emekli vatandaşlarsa, maaşlarının pazar alışverişlerine yetmemesinden yakındı. Emekli Turgut Güneş, “Fiyatlardan memnun değiliz çok pahalı. Her hafta 100- 150 TL harcıyorum.5 kişiyiz evde ancak yetiyor. Emekli maaşı yetmiyor. Şuanda fiyatlarda düşme var ama yine de emekli maaşımızı yetiştiremiyoruz.” diye konuştu.

Karamürsel’e gerek dışarıdan Cuma pazarı yapmak için gelenler, gerekse ilçe halkı fiyatların aşağı düşmesin ’den çok memnun olduklarını dile getirdiler. 

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom