Bu akşam güzel uyuyun

Bu akşam güzel uyuyun Köşe Yazısı

Bu akşam güzel uyumak lazım, malum yarın sandığa gidiyoruz. Birbirimiz ile konuştuk, tartıştık, kızdık öfkelendik lakin yarın sandık sonuçları çıktıktan sonra tekrar bir birimizin yüzüne bakacağımızı unutmadan, tekrar birlikte oturacağımızı unutmadan! Siyaseti bu işin erbabı olan kişilere siyasetçilere bırakarak en iyi yaptığımız işi yapmaya devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Ahir ömrümde şunu çok iyi anladım ki, bizler mevzu bahis olan “VATAN” olduğu zamanda ne ırk, ne siyasi görüş hiçbir şeyi takmadan sımsıkı kenetlenebilen bir toplumuz.

Zaten, bizleri yıkamamalarının en büyük nedenlerinden biri, içimizde olan bu büyük “VATAN” sevgisi değil mi?

Bizler öyle güzel bir toplumuz ki, affeden, bağışlayan her şeyden öte kardeşçe yaşamayı en güzel becere bilen inanılmaz insanlarız.

Zaten bizim ülkemizde bizden başka hiçbir toplumun anlayamadığı ve idrak edemediği, hiçbir zaman edemeyeceği en büyük özelliğimiz “TÜRK” halkının vicdanı ve sağduyusu.

Bizler gerçekten ülkesini çok seven her ne koşulda olursa olsun ülkesine ihanet etmeyen, hangi siyasi görüşte olursa olsun, eğer “VATAN” ile ilgili bir konu olduğunda her şeyi kenara bıraka bilen inanılmaz müthiş bir toplumuz.

İşin özü şu yani, kimse kimsenin “VATAN” ve “DİN” seviyesini ölçemez ve yargılayamaz! Başımızda bizi yöneten Belediye Başkanı’ndan, Cumhurbaşkanına kadar seçilerek gelen herkese saygı duymak zorundayız!

Aynı şekilde bu “BAYRAĞIN” altında büyük “TÜRKİYE” devleti topraklarında yaşayan hiçbir görüş, dil, din, renk ayrımı yapmadan bu bayrak altında yaşamaya mecburuz!

Kimse kendisine karşıt görüş sergileyen diğer bir bireye ve ailesine görüşünden ötürü bir ithamda bulunarak hakaret edemez! Böyle tutum ve davranış içerisinde bulunan kişilerin yetkili makamlarca en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum.

 Yarın “ÜLKEMİZ” için çok önemli ve ciddi bir karar alınacak. Bu alınan kararda her birimizin sorumluluğu ve payı olacak. Kendi yaşantısını, kendi başına sürdüren her birey aklı ve fikri ölçüsünde doğru kararı verecektir. Bizlerin yapması gereken ise verilen her karara saygı duyarak “ÜLKEMZİN” daha ilerilere gitmesi için daha fazla çalışmasıdır. Ülkem ve Milletim için aydınlık bir yarın diliyorum…

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom