TEOG soru ve cevapları yayınlandı!

TEOG soru ve cevaplarının ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. TEOG 2. dönem sınavları 26-27 Nisan'da gerçekleşti ve cevapların bugün açıklanacağı duyurulmuştu.

TEOG soru ve cevapları yayınlandı! Yaşam

MEB'in 8. sınıf öğrencileri için gerçekleştirdiği TEOG sınavının soru ve cevaplarının bugün saat 14:00 itibariyle açıklandı.  Bu saatten itibaren "www.eba.gov.tr" adresine girerek TEOG sınav soruları ve cevaplarına ulaşmanız mümkün. İşte detaylar...

TEOG SORU VE CEVAPLARI YAYINDA

 

Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait merkezi ortak sınav soru ve cevapları yazılı olarak, çözümleri ise derslerin branş öğretmenlerinin anlatımlarıyla video olarak yayımlanacak.

 Merkezi ortak sınavların soru ve cevapları ile çözüm videoları, bugün  saat 14.00'ten itibaren "www.eba.gov.tr" adresinde erişime açıldı.

 

MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN?

 

Ortak sınav/sınavlara girmeyen öğrencilerden mazeretleri 20-21 mayıs 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Mazeret sınavına katılması uygun görülen öğrencilerin bilgileri sınavlar tamamlandıktan sonra e-Okul Sistemi’ne 5 (beş) iş günü içerisinde girilecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra gelen talepler işleme alınmayacak olup sorumluluk okul müdürlüğüne ait olacaktır.

 

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

26-27 Mayıs tarihinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvime göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

 

TEOG SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı Hesaplaması

 

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

 

Yerleştirmeye Esas Puanın Hesaplanması

 

Öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom