Körfezde LPG Yüklü Tanker Alev Alev Yandı

Körfezde LPG yüklü tankerde yangın çıktı. Çıkan yangın söndürüldü, soğutma çalışmaları yapılıyor

Körfezde LPG Yüklü Tanker Alev Alev Yandı Bölgesel

İzmit Körfezi Tütünçiftlik açıklarında LPG yüklü bir tankerin yandığı ihbarı üzerine bölgeye Kıyı Emniyeti ekipleri hareket etti. Kaptan köşkündeki patlamadan sonra çıkan yangın söndürüldü. Soğutma çalışmaları başladı.
 

3 MÜRETTEBAT HASTANEYE KALDIRILDI


Yangına müdahale eden römorkörlerden biri de yandı. Bunun içindeki 3 mürettebat hastaneye gönderildi. Geminin mürettabatı tahliye edildi.


BAŞKAN KARAOSMANOĞLU: CAN KAYBI YOK


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yangının kontrol altına alındığını ancak patlama riskinin her daim bulunduğunu belirtti. Başkan Karaosmanoğlu, patlamada herhangi bir can kaybının da olmadığını belirtirken, denize atlayan mürettebatın da kurtarıldığını söyledi.
 

PROF. KILIÇ: TÜPRAŞ TESİSLERİNE ÇOK YAKIN, BÜYÜK RİSK


İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç:  LPG'de sızıntı olmaz, sürekli yanar. Yangının çıktığı bölgenin soğutulması gerekiyor. Tanklardaki gaz miktarı ve bunların birbiriyle olan bağlantıları önemli. Yangının çıktığı nokta dışında kalan tankların da soğutulması gerekiyor. TÜPRAŞ tesislerine 700 metre mesafedeyse bu büyük risk. Geminin daha uzak noktaya çekilmesi gerekiyor.TÜPRAŞ, Türkiye'nin en büyük petrol üretim tesislerinden biri

 

 

Yorum Yaz


Yorumlar

Çok Okunanlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom