Trafik Komisyonu Göreve

Balık Adası, Asfalt çalışması ve gündüz yapılan sulama çalışmaları nedeniyle trafikteki felç devam ediyor.

Trafik Komisyonu Göreve Karamürsel Haber

Karamürsel'in haftasonu çilesi. Karamürsel Balık Adası, Asfalt çalışması ve gündüz yapılan sulama çalışmaları nedeniyle trafikte 3 haftadır devam eden felç Pazar günü tavan yaptı. Sahil'de uzun araç kuyrukları oluşurken hafta sonu için ilçemize gelen sürücüler yine sinir küpüne döndü.

 

Karamürsel Kayacık Mahallesi İnönü caddesi üzerindeki çalışmalardan dolayı sahil yoluna inen hafriyat kamyonları tek şerit yolda aşırı hız yaparak sahilde yürüyen insanları toza ve dumana boğmaya devam ediyor. Bunlar yetmezmiş gibi Belediyenin gece ilçe sakinleşince yapması gereken sahil yolu bölgesindeki ağaçları sulama çalışmaları gece personeli olmadığı için gündüz en yoğun saatlerde yapılması Karamürsel halkının yanı sıra Karamürsel’e gelen yerli turistleri de oldukça rahatsız etmeye devam ediyor. Yapılan çalışmaların uzun süreceği ve İnönü caddesi başta olmak üzere sahil yolundaki trafiğin yapılan çalışmalar yüzünden ilçe halkının ve ilçemize gelecek olan misafirleri rahatsız etmemesi için acil önlem alınması bekleniyor.  Devam eden çalışmalar nedeniyle sıkıntının en aza indirilmesi için hiçbir önlem alınmazken trafik komisyonunun duyarsızlığı dikkat çekiyor.

 

ALTERNATİF YOLLARA YÖNLENDİRMELER OLMUYOR

 

Balık adası ve Asfalt çalışmalarının başlamasıyla birlikte yaşanacak tıkanmayı önceden görüp alternatif önlemler alması gereken Trafik Komisyonu’nun bu konuda hiçbir hazırlık yapmaması ve ek tedbirler alma yoluna gitmemesi şaşkınlık yaratıyor.

İnönü caddesinde,  trafik akışında yaşanan sıkıntıya karşın komisyon üyelerinin geçici çözüm üretmemeleri ise tepki çekiyor. Alternatif yolları kullanmak isteyen sürücüler ise asfalt çalışmaları ve yanlış parklar yüzünden geçiş bulamıyor.

 

TRAFİK POLİSLERİ ÇARESİZ

Yaşanan ve uzun süre devam etmesi beklenen trafik karmaşasının tam ortasında görev yapmaya çalışan Trafik Polisleri ise zor anlar yaşıyor. Tıkanmanın yoğun olduğu bölgelerde görev yaparak trafiği yönlendirmeye çalışan polisler de çaresiz beklemek zorunda kalıyor .

 

SULAMALAR ZAMANSIZ VE ESKİ YÖNTEMLE YAPILIYOR

Belediye ekiplerince zamansız yapılan sulamalar sahildeki zorlu trafiği daha da zorlaştırıyor. Sulamasa sistemleri yerine hala tankerler kullanılıyor. Edindiğimiz  bilgilere göre Karamürsel Belediyesin'de gece nöbetçi ekipleri olmadığı için sulamalar 17:00 sularında başlıyor. Sulamaların başladığı saatlerde özellikle hafta sonları yoğun olan sahil yolundaki araç kuyrukları iki katına çıkıyor. Sulama ekiplerindeki araç şöförleri  de kendi çabalarıyla trafiği yönlendirmeye çalışıyor.

 

Trafik Komisyonu üyelerinin acil olarak geçici önlem almasını isteyen vatandaşlar; “Bu kentin gerçekten sahibi yokmuş. Yaşadığımız rezilliklere bakıyoruz. Dünyanın neresinde böyle bir şey görülmüş” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom