Karamürsel'de Engelli Oyun Parkları Engelleri Kaldırdı

Karamürsel'de Engelli Oyun Parkları Engelleri Kaldırdı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel Dereköy Zihinsel Engelliler Beceri Geliştirme Derneğine kurulan park engelleri ortadan kaldırdı.Böylelikle engelli çocuklarımızda diğer akranları gibi parkta kolaylıkla eğlenebilecekler.

Karamürsel'de Engelli Oyun Parkları Engelleri Kaldırdı Karamürsel Haber

Karamürsel'de Engelli Oyun Parkları Engelleri Kaldırdı   

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel Dereköy Zihinsel Engelliler Beceri Geliştirme Derneğine kurulan park engelleri ortadan kaldırdı.Böylelikle engelli çocuklarımızda diğer akranları gibi parkta kolaylıkla eğlenebilecekler. 

ENGELLER ORTADAN KALKIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların keyifli vakit geçirebilmeleri için desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen engelli parkları ile engelli çocuklar hiç kimseden yardım almadan parklarda gönüllerince eğlenip keyifli vakit geçirme imkanı buluyorlar.

ENGELLİLERE ÖZEL

Büyükşehir tarafından Kocaeli’de yapılan engelli parklarında her şey engellilere göre dizayn edilmiş. Merdiven yerine daha rahat ulaşım imkanı bulabilecekleri rampanın yer aldığı parklarda düşmelere karşı korkuluklarda göze çarpıyor. Özel yapımlı kaydırak ve kulelerin bulunduğu oyun parklarında kullanılan malzemelerde engellilerin tehlike yaşamaması için özenle seçilmiş.

 

Yorum Yaz


Yorumlar

EDİTÖR SEÇİMİ

Namaz Vakitleri

Hava Durumu

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom